Zpronevěra několika miliónů

HRADECKO – Policisté z územního odboru Hradec Králové v těchto dnech obvinili manželský pár ze zločinu zpronevěra. Pětatřicetiletý muž a jeho stejně stará manželka jako jednatelé jedné pražské firmy zabývající se pronájmem nemovitostí uzavřeli vloni během dvou měsíců 8 smluv o operativním leasingu na pronájem motorových vozidel. Pronajmuli si sedm aut značky Škoda – 3x Kamiq, 2x  Kodiaq, Superb, Scala a jedno Volvo XC60 v celkové hodnotě 7,5 miliónů korun.

!Jelikož sjednané splátky nehradili, leasingové společnosti odstoupily od smluv a požadovaly vrácení vozidel. Na výzvu manželé však nereagovali a vozidla dále pronajímali dalším subjektům nebo je používali pro vlastní potřebu.
Poté, co se policisté případem začali zabývat, manželský pár jen jedno vozidlo policistům dobrovolně vydal, po ostatních policisté vyhlásili pátrání. Šest se jim podařilo vypátrat, zajistit a vrátit majitelům. V pátrání zůstává poslední auto Škoda  Kamiq,“ uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.
Z vyšetřování vyplynulo, že si auta pronajímali s vědomím, že na splátky nemají finanční prostředky, protože na jejich společnost již v té době byla vedena dvě exekuční řízení s dlužnou částkou téměř 400 tisíc korun a na každého samostatně další exekuce s celkovým dluhem za více než 800 tisíc korun.
Ženě i muži hrozí trest odnětí svobody od 2 do 8 let.

 

 

Čtenářská diskuze
Tags: ,