Znovu na vítězné vlně

12020292102009486113554951737271571oDOBRUŠKA – Tým žen i mužů Sokola Dobruška se představil v dalších zápasech svým fanouškům. Ženy zdemolovaly Podlázky a muži si po výhře nad Ostopovicemi připsali další body do tabulky.

1. liga žen

8. kolo

Sokol Dobruška – TJ S. Podlázky 30:8 (17:4)

Ostatní výsledky

Sokol Blovice – Sokol Tymákov A 8:25, TJ Přeštice A – TJ Plzeň-Újezd 18:11, Krčín – TJ Stará Ves n/O 24:21.

2. liga mužů

Celek Sokola Dobruška hostil na svém hřišti Ostopovice. Domácí jako aktuální lídr druholigové tabulky šli do utkání v roli jasného favorita, naproti tomu tým Ostopovic se pohyboval ve středu tabulky. Jihomoravané mají za sebou spoustu vyrovnaných zápasů a je nutné podotknout, že ve 4. kole obrali o dva body favorizované Vítkovice.

9. kolo

Sokol Dobruška – TJ Sokol Ostopovice 20:15 (10:8)

Sokol Dobruška: Tomáš Preclík, Josef Nejman – Jan Tomáš, Tomáš Holanec, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Vít Petr, Lukáš Ledvinka, Vojtěch Dubský – Josef Tomáš (7), Josef Morávek (8), Jan Verner (2), Michal Verner (1), Adam Jindra (2) | trenéři: Josef Verner, Radek Krčmář.

V úvodu se prvního útoku ujaly Ostopovice, jenže jejich snaha ztroskotala na dobrušské obraně a z následného skvěle zvládnutého protiútoku se dostala Dobruška do vedení. Hra favorizovaným domácím vycházela skvěle, defenzivě se dařilo získávat balóny a útok těchto šancí plně využil. Takto to vypadalo prvních patnáct minut. Potom se ve hře Dobrušky vyskytl herní výpadek, který trval do konce poločasu. Obrana polevila v důrazu a v útoku skřípala souhra, z čehož těžily Ostopovice, kterým se tyto chyby dařilo trestat a snižovat skóre. Vyrovnat se jim ale nepodařilo, a tak první půle skončila za stavu 10:8 pro Dobrušku.

S nástupem do druhého poločasu se do dobrušské obrany opět navrátil herní projev, kterým se prezentovala první půli a první branku druhé půle inkasovala v 8. minutě. Ofenzivní snažení dobrušských útočníků si pomalu sedalo a hráči nacházeli herní pohodu. V průběhu druhého poločasu Dobruška svůj náskok navýšila na čtyři branky. V závěru utkání ještě náskok zvýšila o jednu branku a tento rozdíl svítil na tabuli i na konci utkání – 20:15.

Díky této výhře si Dobrušští prodloužili pobyt na prvním místě druholigové tabulky, kterou vedou před Drakenem Brno, jenž na ně ztrácí jeden bod.

Jiskra Humpolec – 1. NH Brno 25:21, KNH MS Brno – Draken Brno 12:19, SSK Vítkovice – TJ Stará Ves n/O 21:14, Sokol Svinov – TJ S. Osek n/B 25:18.

1. Sokol Dobruška 9 8  – 0  – 1 183 : 133 16
2. Draken Brno 9 7  – 1  – 1 178 : 141 15
3. SSK Vítkovice 9 6  – 1  – 2 148 : 127 13
4. SK NH Veselí n/M. 9 6  – 0  – 3 150 : 127 12
5. Sokol Svinov 9 5  – 1  – 3 185 : 171 11
6. TJ Jiskra Humpolec 9 4  – 0  – 5 134 : 159 8
7. TJ S. Osek n/B. 9 3  – 1  – 5 142 : 160 7
8. Sokol Rokytnice B 9 3  – 1  – 5 136 : 156 7