Změny v dopravě na trase Borohrádek – Týniště n. O.

REGION – Z důvodu snížení tonáže mostu mezi Albrechticemi nad Orlicí a Týništěm nad Orlicí dochází s platností od pondělí 7. října do odvolání ke změnám ve veřejné linkové autobusové dopravě.

Spoje, které jsou zajišťovány malokapacitními vozidly, jedou v nezměněné trase v relaci Týniště nad Orlicí – Albrechtice nad Orlicí – Žďár nad Orlicí – Borohrádek. Spoj 660503/1 s odjezdem v 6. 24 je veden velkým autobusem odklonem po objízdné trase přímo do Borohrádku, odtud na návazném spoji přes Žďár nad Orlicí do Albrechtic nad Orlicí. Školní spoj z Albrechtic nad Orlicí je zajištěn velkým vozidlem s odjezdem v 6.53. Spoj pokračuje přes Novou Ves, Žďár nad Orlicí do Borohrádku (7.06) a odtud jako návazný spoj (možnost přímého odbavení) do Týniště nad Orlicí (7.26). Ceny jízdného jsou shodné i pro spoje jedoucí oklikou.

Dopolední spoj je veden v 8.32 z Borohrádku přes Žďár nad Orlicí do Albrechtic nad Orlicí Dopolední spoj je veden v 8.43 z Albrechtic nad Orlicí přes Novou Ves a Žďár nad Orlicí do Borohrádku, odkud pokračuje jako návazný spoj do Týniště nad Orlicí. Návaznost na vlaky v Týništi nad Orlicí u tohoto spoje zůstává zachována. Zároveň mají cestující v Borohrádku možnost vzájemně přestoupit z/na linku 660553 směr Rychnov nad Kněžnou.

Podvečerní spoj je veden mikrobusem místo v 18.05 již v 17.37 z Týniště nad Orlicí dle dlouhodobého požadavku cestujících. Z Borohrádku bude veden spoj v 18.03 do Týniště nad Orlicí. Na tento spoj bude nasazován mikrobus.

Čtenářská diskuze
Tags: ,