Zloději volno neměli – terčem byl automat i autobus

RYCHNOVSKO - Případy majetkové trestné činnosti zadokumentovali o prvním srpnovém víkendu policisté obvodních oddělení v Kostelci nad Orlicí a Dobrušce.
Hned na dvou místech teritoria kosteleckého obvodního oddělení zanechali stopy své činnosti neznámí pobertové.

„V prvním případě se do dvou zaparkovaných autobusů v noci z pátku na sobotu vloupal doposud nezjištěný pachatel. U obou dopravních prostředků poškodil zámek u předních i zadních dveří a boční  okénka. Busy prohledal, a nic z nich neodcizil. Škoda, kterou ale svým násilným vstupem do vozidel způsobil, je vyčíslena na 7 tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie Alena Kacálková.

Ve druhém případě vyjížděla policejní hlídka nedaleko za Kostelec nad Orlicí. V jedné obci tam poberta poškodil automat na kávu a odcizil z něj mince. Celková škoda, kterou krádeží mincí a poškozením stroje majiteli způsobil, přesáhla částku 11 tisíc korun.

Dobrušští policisté vyjížděli v neděli do Deštného v Orlických horách. Do neuzamčeného domu vstoupil zloděj a ze dvou pokojů v přízemí ukradl peníze, osobní doklady a platební kartu. Majitelům způsobil celkovou škodu 3 tisíce korun.

„Nenechávejte své osobní věci a cennosti bez dozoru. Zamykejte vstupní dveře a zavírejte okna vždy, když opouštíte domácnost. Pro případ, že byste byli vykradeni, je vhodné mít vyfotografované cenné věci, sepsaná výrobní čísla a podobně. Do příjezdu hlídky nevstupujte do objektu a neuklízejte způsobený nepořádek,“ dodala Alena Kacálková.

 

Čtenářská diskuze