Zloději uvízli v policejní síti

RYCHNOVSKO -  Rychnovští kriminalisté spolu se svými kolegy z obvodních oddělení objasnili tři případy červencové majetkové trestné činnosti.

„V prvním případě osoba policii známá, čtyřiatřicetiletý muž, odcizil počátkem července na jedné ubytovně na Rychnovsku herní konzoli. V jednom z pokojů ubytovacího zařízení uvolnil zadní část uzamčené šatní skříně a ukradl z ní playstation značky Sony i se hrou na disku, čímž majiteli způsobil škodu za více než 3 tisíce korun. Muž je nyní podezřelý z přečinu krádeže, za který mu hrozí až dvouletý nepodmíněný trest,“ uvedla mluvčí policie Alena Kacálková.

Volně odložený digitální fotoaparát značky Nikon, položený na lavičce u dětského hřiště jednoho rekreačního objektu v Orlických horách, si zase neoprávněně přisvojil třiapadesátiletý muž. Majiteli tak způsobil škodu 20 tisíc korun. Nyní si vyslechl podezření z přečinu zatajení věci, za který mu hrozí až jednoletý nepodmíněný trest.

„Ve třetím případě se přečinu porušování domovní svobody dopustila pětadvacetiletá žena. Ta z pokoje jedné z ubytoven na Rychnovsku odcizila tablet zn. Samsung Galaxy s nabíječkou, který následně prodala na rychnovském náměstí neznámému muži za několik stovek korun. Majiteli počítače způsobila škodu vyšší než 3 tisíce korun. Nyní jí hrozí až tříletý pobyt za mřížemi,“ dodala Alena Kacálková.

 

Čtenářská diskuze