Zloděj odnesl dvoje krajkové šaty za 120 tisíc korun

NÁCHODSKO – Podivnou krádež, při níž se z výstavních prostor v Jaroměři-Josefově ztratily věci za pár korun i drahé artefakty, od víkendu vyšetřují náchodští kriminalisté.

krajka Zloděj odnesl dvoje krajkové šaty za 120 tisíc korun  ViewImage

Zloděj ukradl dvoje šaty za 120 tisíc.
Foto: Policie ČR

Na policejní oddělení v Jaroměři přijali místní policisté oznámení o vloupání do objektu starého špitálu v Josefově, v němž během víkendu 9. až 11. září probíhaly různé kulturní akce, mimo jiné také výstavy uměleckých artefaktů různých žánrů. Mezi vystavenými díly byly pak i dvoje večerní šaty, které jejich autorka ozdobila ručně paličkovanou autorskou krajkou. Ještě dřív, než celá akce začala, se do objektu dostala nevítaná návštěva.

„Dosud nezjištěný pachatel, který vnikl dovnitř po násilném vypáčení a otevření několika dveří, prostory prošmejdil a s sebou si odnesl několik kusů zářivek a ze dvou figurín stáhl navlečené šaty. Snad přitom ani netušil, že každý jednotlivý kus vystaveného oblečení si jeho autorka cení na 60 000 korun, neboť je zdobí ručně paličkovaná autorská krajka. Policisté případ zaevidovali jako trestný čin krádeže vloupáním a vzhledem k poměrně vysoké vyčíslené škodě, kterou zloděj způsobil, si jeho vyšetřování převzala do své kompetence kriminální policie,“ uvedla mluvčí policie Eva Prachařová.

Po dopadení pachateli hrozí až pětiletý trest odnětí svobody nebo trest peněžitý.

Čtenářská diskuze