Zlatá tečka za úspěšnou sezonou nohejbalistů z Pekla

Až ke konci roku bojovali starší žáci o tři sady republikových medailí. Nohejbalisté z Pekla nad Zdobnicí na šampionátech nechyběli a byla to úspěšná pouť. Sbírku cenných kovů čerti rozšířili o dvě stříbra a sezonu ukončili zlatou radostí ve trojicích!

Ondřej Fries při finálovém zápasu jednotlivců.     Foto: Michal Němec

Ondřej Fries při finálovém zápasu jednotlivců.                                                                                                Foto: Michal Němec

PEKLO N. Z. - Vše začalo na konci listopadu MČR jednotlivců v Brandýse nad Labem. Tam Pekelští neodjížděli s velkými cíli, jelikož se jedná o individuální disciplínu, která je v oddíle trénována jen okrajově.

Mezi 32 singlisty bojovala o postup do šestnáctičlenného play off i tři pekelská želízka. Postup se nakonec nezdařil jen Adamu Ferebauerovi. Josef Čižinský vypadl v prvním kole vyřazovacích bojů proti výbornému Tolarovi z Baníku Stříbro.

V cestě turnajem tak pokračoval pouze Ondřej Fries, který v Pekle nad Zdobnicí dlouhodobě hostuje z týmu Sokola Semily. Šikovný univerzál se pod trenérským vedením Pavla Prachaře ve čtvrtfinále zachránil až posledním možným míčem proti jedničce Čelákovic Filipu Seidlovi. V semifinále si Ondra poradil s loni bronzovým Rottem ze Zruče Senec.

Souboj o titul rozehrál famózně Tolar a úvodní sadu jasně ovládl. Ve druhé vedl už 4:0 a vypadalo to, že finále spěje k rychlému konci. Fries ale zabral a celý set otočil. V tiebreaku to byl naopak právě singlista z východních Čech, který byl blízko titulu. Vedení 8:6 ovšem v triumf přetavit nedokázal. Sérií čtyř bodů v řadě si tak pro mistrovský vavřín došel Lukáš Tolar z Baníku Stříbro.

Konečné pořadí 17. MČR jednotlivců starších žáků

1. TJ Baník Stříbro A (Tolar), 2. TJ Peklo nad Zdobnicí A (Fries), 3. NK CLIMAX Vsetín A (Dvořák), 4. AC Zruč-Senec A (Rott).

 

MISTROVSTVÍ ČR STARŠÍCH ŽÁKŮ

Perný víkend čekal pekelníky týden před Vánocemi. MČR starších žáků dvojic a trojic se konalo v Semilech. Mezi 26 dvojicemi figurovaly hned tři z Pekla nad Zdobnicí. Jednalo se o podobný scénář jako na singlech. Pekelské céčko – Adam Teplý a Vojta Kopecký – ze skupiny nepostoupilo a béčko –  Adam Ferebauer a Lukáš Kotyza – se s turnajem rozloučilo po prohraném osmifinále s NK Climax Vsetín A.

V bojích tak pod taktovkou kouče Michala Holaty pokračovala „jen“ elitní sestava Pekla. Ondřej Fries a Josef Čižinský nejprve pomstili spoluhráče a ve čtvrtfinále vyřadili ze hry NK Climax Vsetín. V semifinále byly Modřice soupeřem hlavně v napínavé první sadě, v druhé už Peklo dominovalo. Znovu z toho byl boj o zlato.

Finále dlouho vypadalo na jednoznačnou pekelskou záležitost. Fries i Čižinský přidali ke kvalitní obraně i důraznější útok a po hladkém zisku prvního setu vedli ve druhém dějství už 8:3. Málokdo v hale by si v tu chvíli asi vsadil na to, že Stříbro může s takřka ztraceným zápasem ještě něco udělat. Jenže přišly dvě chyby a Peklo znejistělo. Hráči ze Stříbra začali hrát pestřeji na útoku, přidali skvělou obranu a druhou sadu otočili. Nového mistra musel určit až tiebreak. Tam si soupeř přenesl psychickou výhodu, kterou také zužitkoval.

 

Konečné pořadí 24. MČR starších žáků dvojic

1. TJ Baník Stříbro A (Tolar, Gaszczyk), 2. TJ Peklo nad Zdobnicí A (Fries, Čižinský), 3. MNK Modřice A (Čupera, Jurka), 4. TJ SLAVOJ Český Brod A (Jedlička, Růžička).

 

Poslední sada medailí se rozdělovala ve trojicích. Z patnácti trojic postupovalo dál nejlepších osm. Sítem základních skupin neprošlo Peklo B – Vojta Kopecký, Lukáš Kotyza, Adam Teplý, ale skalp Holic A ve východočeském derby je úspěchem. Áčko doplněné Adamem Ferebauerem si vybralo krizi po prohraném prvním setu ve čtvrtfinále s Českým Brodem, zbytek zápasu však čerti s rezervou ovládli.

V semifinále se Peklo stalo podruhé katem Climaxu Vsetín. Soupeřem ve finále nemohl být nikdo jiný, než hlavní soupeř a fantastický tým prima kluků od Plzně – Baník Stříbro. Odhodlání oplatit soupeři dvě finálové porážky bylo znát a tentokrát to dopadlo. Na kurtu působilo Peklo jistějším dojmem ve všech herních činnostech a bez zaváhání si došlo po setech 10:6 a 10:7 pro titul!

 

Konečné pořadí 24. MČR starších žáků trojic

1. TJ Peklo nad Zdobnicí A (Fries, Čižinský, Ferebauer), 2. TJ Baník Stříbro (Tolar, Gaszczyk, Freiberg, Nozar), 3. NK CLIMAX Vsetín (Dvořák, Daněk, Tomek, Hlaváč, Zbranek), 4. TJ Radomyšl (Votava, Ježek, Hendrych, Čapek).

 

Úspěšná zlatá výprava pekelských nohejbalistů na MČR v Semilech.      Foto: Roman Fries

Úspěšná zlatá výprava pekelských nohejbalistů na MČR v Semilech.                                                                                                                        Foto: Roman Fries

Komentář kouče Michala Holaty: „Měli jsme v patách stín sobotního neúspěchu a vítěznou energii nabral tým až po čtvrtfinálovém úspěchu s Českým Brodem. Finále? Do posledního míče jsme si nedovolili vyslovit jakoukoliv hypotézu a ono to nakonec k naší velké radosti dopadlo. V trojicích máme naprosto vyváženou sestavu, kde každý má svoji jasnou roli a je nesmírně důležitý. Když k tomu přidám instinkt „zabijáka“ Ondry Friese, pro kterého jsou oba spoluhráči nepostradatelní, podařilo se v neděli dobýt zlato. Celkově musím kluky velice pochválit, každý z nich ušel zase velký výkonnostní kus cesty a zdařilá adaptace v kategorii starších žáků je nepochybně vidět. V sobotu jsme sice koncovku spíše mentálně nezvládli, ale i porážky jsou součástí formování charakteru hráčů. Navíc proti nám stál velice kvalitní tým Stříbra, který podával v průběhu šampionátu výborné výkony.

Komentář trenéra Michala Hostinského: „Po dvou letech se nám podařilo zkopírovat zisk medailí, které jsme měli mezi mladšími žáky. Na všech třech šampionátech jsme byli ve finále a jsme rádi, že to alespoň do třetice dopadlo. Úspěšná generace pokračuje mezi staršími žáky i příští rok, tak alespoň máme co překonávat. Výborně nám funguje i oddílová chemie, kdy se s Pavlem Prachařem staráme o běžné tréninky a výborný kouč Michal Holata kluky připravuje před šampionátem a vede je během nich. Navíc nám herně rostou i další hráči, kteří když budou na sobě pořádně pracovat, tak by se klukům mohli příští rok přiblížit. Díky skvělým výsledkům v celé sezoně jsme zvítězili v bodování poháru Českého nohejbalového svazu.

 

Konečné pořadí v poháru ČNS starších žáků 2018

1. TJ Peklo nad Zdobnicí – 489 bodů, 2. TJ Baník Stříbro – 388, 3. MNK Modřice – 213, 4. NK CLIMAX Vsetín – 196.

Čtenářská diskuze