Zlatá neděle pro mažoretky Marlen, do Kostelce doputovaly tři tituly mistryň ČR!

KOSTELEC N. O. – S velkou motivací po loňské super sezóně vstoupily kostelecké mažoretky do sezóny 2023. Tituly mistryň ČR, Evropy a světa jsou pro ně velmi zavazující a očekávání opět veliká.

MARLENKY v Jiráskových sadech před kostelem svatého Mikuláše.  2x Foto - Archív Marlen Kostelec n.O.

MARLENKY v Jiráskových sadech před kostelem svatého Mikuláše

První velkou akcí bylo finále Mistrovství ČR asociace CMA, které se uskutečnilo 14. – 15. května 2023 v ČPP aréně v Hradci Králové. Na 1 600 mažoretek z celé republiky bojovalo o mistrovské tituly v malých a velkých formacích. Devadesát z nich přijelo z Kostelce nad Orlicí. A děvčata byla opět super úspěšná! Odvezla si tři tituly mistryň ČR, dvakrát se stala prvními vicemistryněmi a jednou skončila jako druhé vicemistryně ČR. O komentář jsme požádali Martinu Kalouskovou, vedoucí mažoretek Marlen.

„Sítem kvalifikací a semifinálových kol prošly všechny Marlenky se střídavými úspěchy, občas se něco nepovedlo tak, jak by si představovaly, ale to ke sportu patří. Zejména pak k vrcholovému. Konkurence narůstá, kvalita a výkonnost se stále zvyšuje, co stačilo vloni, nestačí letos. V sobotu si Marlen kadetky odvezly medaile stříbrné a titul 1. vicemistryně ČR a Marlen juniorky medaile bronzové a titul 2. vicemistryně ČR. Krásná umístění, ale velké soutěže nás teprve čekaly. První část nedělní soutěže byla ve znamení malých a sólových formací. Také zde měly Marlenky své zastoupení. Ve velké konkurenci dosáhly nejlepších výsledků kadetky v miniformacích (4. místo a postup na Mistrovství Evropy), juniorky Žanet Pešková a Viktorie Janáčková (4. místo), seniorky Ela Janáčková a Lola Lokayová (5. místo) a seniorská miniformace (5. místo).

POHÁRY za tři tituly mistryň ČR a k tomu titul prvních vicemistryň

POHÁRY za tři tituly mistryň ČR a k tomu titul prvních vicemistryň

VRCHOL soutěže

Vrchol soutěže měl však teprve přijít. Královská soutěž velkých pódiových formací. Marlen měly zastoupení ve všech věkových kategoriích – děti, kadetky, juniorky, seniorky a Happy team rodičů a fanoušků – Fa(j) klub Marlen. Konkurence nevídaná, výkony špičkové, atmosféra bouřlivá, fanoušci hnali své týmy k maximálním výkonům. A možná právě proto (!) se Marlenkám podařilo něco naprosto fantastického a to zisk TŘÍ TITULŮ MISTRYŇ ČR a k tomu titul 1. vicemistryně ČR. Senzace byla na světě! To co si nikdo nepředstavoval ani ve snu, se stalo skutečností. Naše nejmenší statečné holčičky se po nešťastném semifinálovém vystoupení zvedly k nádhernému výkonu a jen trocha smůly je posunula na příčku stříbrnou, přesto k úžasnému titulu 1. vicemistryně ČR 2023. Kadetkám se podařil majstrštyk v podobě obhajoby mistrovského titulu z loňského roku. Kde se v těch malých holkách bere ta bojovnost a vůle,“ ptala se až sama sebe usměvavá Martina Kalousková. Tímto přejeme mistryním republiky 2023 hodně sil a štěstí na Mistrovství Evropy ve Slovinsku.

MAŽORETKY MARLEN Kostelec nad Orlicí

MAŽORETKY MARLEN Kostelec nad Orlicí

JUNIORKY poprvé mistryně ČR

„Formace juniorek POPRVÉ V HISTORII Marlen vybojovala titul mistryně ČR v juniorské kategorii. Tolik energie, kolik ji tryskalo z jejich vystoupení, by nasvítilo Kostelec na celý rok. I těmto našim mistryním republiky 2023 přejeme hodně sil a štěstí na ME ve Slovinsku. Fa(j)n klub Marlen – Happy rodičovský tým – jak „Fénix z popela“ vylétly dámy a muž na stupeň nejvyšší pro ……………………

ZLATÉ JUNIORKY Marlen, které poprvé v historii vybojovaly titul mistryně ČR v juniorské kategoriii, zároveň postupují na Mistrovství Evropy do Slovinska!

ZLATÉ JUNIORKY Marlen, které poprvé v historii vybojovaly titul mistryně ČR v juniorské kategoriii, zároveň postupují na Mistrovství Evropy do Slovinska!

 

CELÝ ČLÁNEK a další sportovní zprávy najdete v tištěném vydání Orlického týdeníku, který vychází : 30.5. – 5. 6. 2023

Přemýšlíte o předplatném? Neváhejte a volejte: 777 761 401. E-mail: redakce@orlickytydenik.cz

Podpoříte tak jediné regionální noviny na Rychnovsku - Orlický týdeník!

 

 

 

 

Čtenářská diskuze