Zlatá děvčata SŠZe a SOU CHKT Kostelec

kost1KOSTELEC N. O. - SZeŠ a SOU CHKT Kostelec pořádala 5. února jako již tradičně okresní kolo ve florbalu dívek.  Letos se bohužel přihlásily jen tři týmy. K vidění byly velmi pěkné zápasy, převahu letos měla domácí škola, která měla v první pětce nejlepší útok ze všech družstev. Dívky v podobné sestavě jako při basketbalu vybojovaly opět zlatou medaili.  Hlavní dík patří hráčkám ze 4. ročníků.

V prvním zápase se střetly školy SPŠ Rychnov a Obchodní akademie Kostelec – domácí „obchodka“ přesvědčivě zvítězila 4:1.

Ve druhém zápase hrály týmy SPŠ Rychnov a SZeŠ Kostelec, domácí družstvo vyhrávalo už 4:0, v druhém poločase děvčata trochu polevila, ale nakonec zaslouženě zvítězila 6:3.

V třetím zápase, v němž šlo o zlaté medaile, byla úspěšnější domácí škola, která obchodní akademii přehrála 4:0. Obránci si pohlídali klíčové hráče, děvčata soupeřkám téměř nedovolila vystřelit na vlastní branku. V útoku se předvedla hlavně první pětka, o třídu výš byla naše trojice nejlepších hráček v útoku – Lucka Stránská, Míša Davidová a Hanka Lelková. Tyto tři hráčky byly klíčové, kromě dvou branek nastřílely 8 gólů za dvě utkání. Ale i druhá pětka, složená hlavně z hráček prvních ročníků, překvapila a podala bojovný výkon.

Turnaj měl oproti minulým sezonám mnohem vyšší úroveň, děvčata ze všech týmů předváděla super výkony, hra byla místy značně agresivní a s velkým nasazením všech hráček.

kost11Výsledky

VOŠ a SPŠ Rychnov n. K. – OA Kostelec n. O. 1:4, SŠZe a SOU CHKT Kostelec n. O. – VOŠ a SPŠ Rychnov n. K. 6:3, SŠZe a SOU CHKT Kostelec n. O. – OA Kostelec n. O. 4:0.

 

Sestava SŠZe a SOU CHKT Kostelec n. O.

Brankářky: Nela Hassmannová, Nela Škorpíková.

První pětka: Aneta Blatníková, Tereza Nejmanová – Michaela Davidová, Lucie Stránská, Hanka Lelková.

Druhá pětka: Eliška Randová, Karolína Štěpánová (ve druhém zápase Nela Hassmannová a Bára Hájková) – Anna Mňuková, Michaela Zavřelová, Veronika Trmalová.

 

Celkové pořadí

1. SŠZe a SOU CHKT Kostelec n. O., 2. Obchodní akademie T. G. M. Kostelec n. O., 3. VOŠ a SPŠ Rychnov n. K.

 

Petr Novotný  – trenér a učitel TEV SZeŠ a SOU CHKT Kostelec n. O.

Čtenářská diskuze