Životní výsledek Martina Křoustka na Mistrovství Evropy

TANVALD – Náš úspěšný trialista Martin Křoustek si dokázal dobře načasovat formu na důležitý závod sezony, který se jel v Tanvaldu v Jizerských horách. Tanvaldskému závodu předcházel závod, který se jel na blátivé a kluzké trati v polských Krzeszowicích. Zde obsadil Martin velmi dobré čtvrté místo. A to mu ještě těsně uniklo TŘETÍ místo při shodném počtu bodů.

A o týden později se Martin Křoustek představil i domácímu publiku. Na rozdíl od polské trati se u nás jelo na suchých kamenech a skalách v okolí Tanvaldského Špičáku. A Martin zajel opravdu skvěle. Výsledkem byl tak jeho určitě životní výsledek. Vždyť v hlavní kategorii evropského šampionátu dokázal být lepší pouze průběžně vedoucí jezdec ME Matteo Grattarola z Itálie!!!

Po čtyřech odjetých závodech kraluje průběžnému pořadí ME Ital Grattarola, který má plný počet 80 bodů. Díky druhému místu v Tanvaldu se Martin Křoustek posunul se ziskem 39 bodů na senzační šestou pozici. A to mu na pátého Itala Saleriho schází pouhý jeden bod a na čtvrtého jezdce v pořadí Španěla Pereho čtyři body. Poslední dvě soutěže se jedou začátkem září ve Francii a Holandsku. Přejeme Martinovi, aby se mu i v těchto závodech dařilo.

 

Výsledky tanvaldského závodu:

1. Matteo Grattarola, Itálie, Gas Gas, 13 bodů

2. Martin Křoustek, Česká republika, Beta, 26 bodů

3. Matteo Poli, Itálie, Ossa, 32 bodů

4. Pere Borrellas, Španělsko, Gas Gas, 33 bodů

5. Daniele Maurino, Itálie, Ossa, 36 bodů

JV

Čtenářská diskuze