Žijící bluesová legenda z Oklahomy přijede do Bystrého

BYSTRÉ – Nenechte si ujít bluesový večírek 16. listopadu v 19 hodin v Eladě v Bystrém, tentokrát s dvojnásobným držitelem nejprestižnější světové bluesové ceny Blues Music Award.

Watermelon Slim je drsný, autentický muzikant a výjimečný hráč na slide kytaru. Jeho již 13. album Church of the Blues bylo předloženo k nominaci na cenu Blues Music Award 2020.

„Nazve-li zkušený a desetiletími na scéně prověřený bluesman své album Church of the Blues, není za tím žádné rouhání. Sakrální témata k blues neodmyslitelně patří od začátku žánru. A žánr sám do sebe na druhou stranu jako houba nasává všechna možná témata společenského soužití, až se vlastně stává jakousi imaginární biblí. William P. Homans III, letos sedmdesátiletý rodák z Massachusetts, který vystupuje pod uměleckým jménem Watermelon Slim, na svou třináctou dlouhohrající desku vybral témata, která přímo tvoří esenci žánru, odkazují k tradici a přitom neopomíjejí současné problémy. Máme tu úvodní dialog se svatým Petrem (St. Peter’s Ledger), problematiku daní (Tax Man Blues), ženy (Gypsy Woman, Me And My Woman), cesty (61 Highway Blues) i pití (Too Much Alcohol). Významné místo mezi písněmi – jde mimochodem o dobře namíchanou směs vlastních a notoricky známých vypůjčených kusů – zaujímá The Water Song, navýsost aktuální blues o tom, jak důležitá je pro náš život voda,“ zvou pořadatelé.

Předkapelou bude v Bystrém Band of Heysek, vstupné je 350 korun, předprodej: Dobruška Jiný kafe, Nové Město n. M. Café Cheers…, Náchod Mlsná farmářka.

Čtenářská diskuze