Ženy i muži Sokola s první prohrou

img8395

DOBRUŠKA – Ženy dobrušského Sokola si teprve až v sedmém zápase sezony připsaly první porážku, když nestačily na obhájce titulu – Sokol Týmákov. Chuť si spravily v dalším utkání, v němž vysoko vyhrály na půdě TJ Plzeň-Újezd.

Také muži poprvé poznali pocit z prohraného zápasu. Nejprve vysoko vyhráli v Rokytnici, ale sedmizápasovou vítěznou šňůru jim poté uťalo Veselí nad Moravou po těsné jednogólové výhře.

img85031. liga žen

Sokol Tymákov A – Sokol Dobruška 18:13 (9:8)

TJ Plzeň-Újezd – Sokol Dobruška 14:26 (8:16)

Ostatní výsledky

TJ Plzeň-Újezd – Sokol Krčín 17:17, TJ Přeštice A – TJ Stará Ves n/O 20:14, Sokol Blovice – TJ S. Podlázky 26:13, Sokol Tymákov A – Sokol Krčín 25:11, TJ Přeštice A – TJ S. Podlázky 17:16, Sokol Blovice – TJ Stará Ves n/O 13:12.

druzstvoaktulani2. liga mužů

Další dva zápasy sehrála Dobruška s Rokytnicí a Veselím. Oba tyto celky byly staronovými účastníky soutěže, jelikož Veselí spadlo z první ligy a Rokytnice vyplnila místo po Podhorním Újezdu.

7. kolo

Sokol Rokytnice B – Sokol Dobruška 16:24 (7:15)

Sokol Dobruška: Tomáš Preclík – Jan Tomáš, Tomáš Holanec, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Vít Petr, Vojtěch Dubský – Josef Tomáš (13), Josef Morávek (5), Jan Verner (1), Michal Verner (5) | trenéři: Josef Verner, Radek Krčmář.

Už po odehrání prvních minut se ujala favorizovaná Dobruška vedení. Soupeř se snažil stav korigovat, jenže měl často problémy s defenzivou hostů nebo se střelbou, která několikrát skončila mimo bránu. Výsledek i průběh první půle hovořil jasně pro Dobrušku, která s přehledem vedla 15:7. Do druhého poločasu vstoupila obě družstva s tím, že už je o výsledku téměř rozhodnuto. V průběhu druhé půle se výsledek nijak nedramatizoval, na druhou stranu nabídl několik povedených útočných akcí a střel na obou stranách. Na konci utkání na výsledkové tabuli zářil stav 24:16 pro hosty a díky této výhře natáhla Dobruška svoji šňůru neporazitelnosti o další zápas.

8. kolo

V nedělním utkání se střetl tým z Dobrušky s domácím Veselím nad Moravou. Pro hráče Veselí to byla tak ideální šance, aby obrali o body zatím stoprocentní Dobrušku.

SK NH Veselí nad Moravou – Sokol Dobruška 16:15 (8:6)

Sokol Dobruška: Tomáš Preclík – Jan Tomáš, Tomáš Holanec, Radim Dolejší, Jiří Tomáš, Vít Petr, Vojtěch Dubský – Josef Tomáš (5), Josef Morávek (8), Jan Verner (2), Michal Verner | trenéři: Josef Verner, Radek Krčmář.

Do zápasu vstoupili lépe Dobrušští, kteří v osmé minutě vedli 4:1. Okolo desáté minuty se stala menší kuriozita, kdy při kličce na obránce byl roztržen dres Josefu Tomášovi, který po této nemilé situaci musel dohrávat zápas s jiným číslem. Pár minut po této neobvyklé situaci se podařilo domácím srovnat stav utkání na 5:5.

Zhruba druhou polovinu prvního dějství nemohl dobrušský útok najít recept na obranu domácích, čehož Veselí využilo a ujalo se vedení. Vedení bylo na jejich straně i na konci poločasu, který skončil 8:6. V druhém poločase dobrušská ofenziva opět nalezla střeleckou formu a začala náskok domácích postupně umazávat. Bohužel na druhou stranu se přestalo dařit obraně. Inkasovala pár smolných a v prvních dvanácti minutách druhé půle se jim nepodařilo vynést příliš mnoho balónů, z kterých by mohl útok skórovat. Veselí opět navýšilo vedení na 14:10 a zdálo se, že o vítězi je rozhodnuto.  Jenže Dobrušští to nevzdali a pokusili se o riskantní vytaženou obranu. Tato strategie se ukázala jako správná, protože se povedlo získat několik balónů, které dobrušský útok okamžitě zužitkoval. Okolo 25. minuty byl stav 15:14 pro domácí a zápas gradoval.

Hráčům Veselí se povedlo zvýšit na 16:14, ovšem hned z následujícího protiútoku se povedlo Dobrušce snížit na 16:15. V samotném závěru, kdy běžela poslední minuta utkání, se ke střele dostal Josef Tomáš, při níž byl faulován. Přesto se mu podařilo střelu proměnit a vyrovnat tak stav na 16:16. Jenže k udivení všech se rozhodčí Jurtík rozhodl branku neuznat z důvodu střelby z brankoviště. Zápas tak díky neuznané brance v samotném závěru skončil těsným vítězstvím Veselí, které tak přerušilo sedmizápasovou vítěznou sérii Dobrušky.

„Je nutné podotknout, že výkon rozhodčího zdaleka, ale zdaleka neodpovídal kvalitě, úrovni a důležitosti zápasu. Jeho rozhodování bylo mnohdy nelogické, jeho nesprávné výroky poškodily obě strany a bohužel, měly jistý dopad na průběh zápasu,“ ozývalo se z tábora Dobrušky po skončení zápasu.

Dobruška i přes první porážku zůstává na první pozici a nadále vládne druhé lize.

TJ Stará Ves n/O – 1. NH Brno 12:17, TJ S. Osek n/B – Sokol Ostopovice 15:11, SK NH Veselí n/M – Jiskra Humpolec 27:                                        18, Draken Brno – SSK Vítkovice 15:15, KNH MS Brno – Sokol Svinov 20:14, TJ Stará Ves n/O – Sokol Ostopovice 15:15, TJ S. Osek n/B – 1. NH Brno 20:19, Sokol Rokytnice B – Jiskra Humpolec 16:13, Draken Brno – Sokol Svinov 25:20, KNH MS Brno – SSK Vítkovice 13:19.

1. Sokol Dobruška 8 7  – 0  – 1 163 : 118 14
2. Draken Brno 8 6  – 1  – 1 159 : 129 13
3. SK NH Veselí n/M. 9 6  – 0  – 3 150 : 127 12
4. SSK Vítkovice 8 5  – 1  – 2 127 : 113 11
5. Sokol Svinov 8 4  – 1  – 3 160 : 153 9
6. TJ S. Osek n/B. 8 3  – 1  – 4 124 : 135 7
7. Sokol Rokytnice B 9 3  – 1  – 5 136 : 156 7
8. Sokol Ostopovice 8 3  – 1  – 4 144 : 144 7