Žena nejméně 30 lidí podvedla, způsobila škodu za stovky tisíc

NÁCHODSKO – V těchto dnech zahájili kriminalisté z oddělení obecné kriminality z územního odboru Náchod trestní stíhání 27leté ženy z Náchoda, která čelí obvinění ze spáchání přečinu podvod a poškození cizí věci.

Vyšetřovatelé intenzivně pracovali na získání potřebných důkazů v rámci rozsáhlé kauzy z Náchodska, aby na jejím konci mohli obvinit ženu z podvodů nejméně 30 osob.

„Vyšetřovatelé došli k závěru, že se žena měla dopouštět této trestné činnosti, v období minimálně od února 2021 do června 2021. Zjistili přitom, že žena na internetových portálech nabízela elektroniku, kterou však nikdy nezaslala. Podvedení tak v několika případech poslali peníze, ale nikdy neobdrželi zboží. Zároveň vystupovala jako fiktivní firma a nabízela právnickým i fyzickým subjektům vymáhání pohledávek na území celé ČR, to samozřejmě rovněž nikdy nevykonávala,“ uvedla mluvčí policie Lucie Konečná.

Trest kvůli opakovaným těhotenstvím nikdy nenastoupila

Podle závěrů vyšetřování měla způsobena škoda přesahovat 300 tisíc korun. Za totožnou trestnou činnost byla v minulosti opakovaně potrestána k celkem 8 letům odnětí svobody nepodmíněně, kdy trest samozřejmě kvůli opakovaným těhotenstvím nikdy nenastoupila. V případě prokázání viny hrozí ženě za zločin podvod a poškození cizí věci trest odnětí svobody až na dobu 3 let. Žena je stíhána vazebně.

„Vyšetřovatelé však už nyní předpokládají, že v průběhu trestního řízení se přihlásí další poškození a způsobená škoda tak ještě poroste. Případní další poškození mohou kontaktovat náchodské kriminalisty prostřednictvím telefonní linky 158 nebo na tel.: 974 534 340,“ dodala Lucie Konečná.

 

Čtenářská diskuze
Tags: ,