Ze zdemolovaného vozu museli hasiči jednu osobu vyprostit

LIBEL – Profesionálním hasičům z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolné jednotce z Kostelce nad Orlicí byl vyhlášen v pátek 23. listopadu po 13. hodině poplach, a to kvůli dopravní nehodě osobního a nákladního vozidla nedaleko obce Libel.

DN Libel (1)

Nehoda u Lible.
Foto: HZS KHK kraje

„Nehoda se stala na silničním úseku mezi Častolovicemi a obcí Libel. Hasiči museli ze zdemolovaného osobního automobilu jednu osobu vyprostit. Na místě spolupracovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, hasiči předali zraněnou osobu do péče záchranářů. Na místě zasahoval také vrtulník letecké záchranné služby. K dalším zraněním na místě nehody nedošlo,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Komunikace musela být po dobu provádění záchranných a likvidačních prací uzavřena. Při nehodě byla poškozena také svodidla, u kterých osobní vůz po nárazu skončil. Jednotky se dále postaraly o zajištění dopravních prostředků proti vzniku požáru, pomohly je naložit na odtah, zasypaly uniklé provozní kapaliny sorbentem a povrch vozovky uklidily. Okolnosti dopravní nehody vyšetřuje Policie ČR.

 

Čtenářská diskuze
Tags: ,