Zdrogovaná a opilá žena z Rychnova putovala na záchytku

NÁCHODSKO - Oznámení o zmatené, údajně okradené, mladé ženě přijali policisté na lince 158 ve středu 14. února o půl desáté večer. Na tísňovou linku zavolala náhodná kolemjdoucí, že v jedné z ulic České Skalice našla dívku, co stále pláče, je zmatená a říká, že ji okradli.

„Prověřit situaci na místo vyrazila policejní hlídka z místního obvodního oddělení. Ustrašená mladá žena po příjezdu hlídky začala pobíhat kolem policejního vozu, chvilkami se pokoušela sedat na zem, pak úzkostně hledala úkryty. Policejní hlídka v podivně se chovající slečně zjistila 25letou ženu z Rychnova nad Kněžnou a také zjistila, že je pod vlivem drog,“ sdělila mluvčí policie Eva Prachařová.

Silně rozrušená dívka policistům přiznala, že pila nějaký alkohol a kouřila marihuanu. Pak někde ztratila peněženku a bloudila ulicemi České Skalice.

„Přítomnost omamných a psychotropních látek v jejím těle policisté ověřili provedeným testem na drogy Drugwipe, testeru na alkohol se ale dívka vyděsila natolik, že nebyla schopna vykonat dechovou zkoušku. Hlídka na základě pozitivního výsledku drogového testu i z jejího chování usoudila, že dívku nemohou ponechat svému osudu, neboť vykazuje příznaky ovlivnění toxickými látkami a její chování bezprostředně ohrožuje její zdraví a život,“ doplnila Eva Prachařová.

Policisté ženu proto eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici v Hradci Králové, aby tam vystřízlivěla pod dozorem lékařů.

Čtenářská diskuze
Tags: ,