Zdravotníkům v krajských nemocnicích porostou platy o 10 %

KRAJ – Začátkem roku dochází k navýšení platů lékařského i nelékařského personálu nemocnic Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje. Do mezd obdrží navýšení 10 % do mzdového tarifu. Za definovaných podmínek dostanou navíc přidáno sanitáři a ošetřovatelé formou příplatku za směnnost. Náklady na navýšení mezd by měla pokrýt zvýšená úhrada od zdravotních pojišťoven na rok 2019.

lékař_nemocnice_zdravotnictví

Ilustrační foto.

Na základě jednání managementu jednotlivých nemocnic se zástupci odborových organizací bylo sjednáno navýšení platů všem zaměstnancům v rámci Zdravotnického holdingu, a to ve stejném rozsahu, jako v roce 2018. Od nového roku tak obdrží lékaři i nelékařský zdravotnický personál dalších 10 % ve mzdových tarifech, a tím se splní i původní slib postupného navyšování mezd 3 x 10 %.

K postupnému navyšování tarifů o 10 % došlo v letech 2017, 2018 a nově i v roce 2019.

„Dále také zavádíme příplatek za směnnost ve výši 2000 Kč u sanitářů a ošetřovatelů, kterých je ve všech nemocnicích nedostatek a je potřeba jejich mzdy dorovnávat, aby nám neutíkali do jiných oborů. U nelékařského zdravotnického personálu, který již příplatek za směnnost pobíral v roce 2018, bude příplatek navýšen o další 2 000 korun,“ uvedl předseda představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Miroslav Procházka.

K růstu mezd v nemocnicích došlo za poslední čtyři roky už čtyřikrát. V roce 2015 měli nelékaři průměrnou hodinovou mzdu v nemocnicích Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje 145 korun, v roce 2017 to už bylo 178 korun a za prvních devět měsíců roku 2018 to bylo již 199 korun.

Čtenářská diskuze