Zdena Blašková byla neúspěšnější účastnicí šampionátu se dvěma zlatými a jednou stříbrnou medailí!

blašková

DOBRÉ - Domácí šampionát jednotlivců dorostu v Havířově nepřinesl žádnou senzaci. Nasazené jedničky, konkrétně Tomáš Martinko z TJ Ostrava KST a Zdena Blašková z SK Dobré ve dvouhrách obhájili tituly.

Ve dvouhře dorostenek si šla za vítězstvím největší favoritka naprosto jednoznačně. V semifinále ještě Zdena Blašková z SK Dobré ztratila dva sety s Eliškou Šedovou z Ústí nad Orlicí, ovšem ve finále přehrála jasně svoji dlouholetou reprezentační kolegyni Gabrielu Štěpánovou z Havířova. „Celý šampionát bych shrnula velmi jednoduše slovy, hlavně, že jsem to přežila ve zdraví. Měla jsem obavy, abych lehce poraněné koleno nějak nezlikvidovala. To by pak byl velký problém. Mám obrovskou radost z toho, že vše dopadlo dobře, koleno drží a já mám tři medaile,“ smála se před slavnostním vyhlašováním výsledků.

Ke zlatu z dvouhry totiž přidala ještě titul ve čtyřhře a stříbro v mixu. „Tohle jsou opravdu cenné medaile, protože partnery do obou deblů jsem sháněla na poslední chvíli. Původní plán byl jiný. Měla jsem hrát čtyřhry s Honzou Valentou a Lindou Záděrovou. Ale dopadlo to jinak a dopadlo to nad očekávání dobře,“ dodala. Titul ve čtyřhře vybojovala s Helenou Sommerovou z pražské Kotlářky, když ve finále porazily nasazené jedničky Terezu Pytlíkovou z Vlašimi a Gabrielu Štěpánovou z Havířova. V mixu se pak společně s havířovským Alešem Rusnákem museli sklonit pouze před uměním páru Radek Skála, Linda Záděrová.

DVOUHRA DOROSTENEK

Semifinále

Zdena Blašková (SK Dobré) – Eliška ŠedovÁ TTC Ústí nad Orlicí) 4:2 (8,8,-11,8,-6,5), Gabriela Štěpánová (SKST Baník Havířov) – Linda Záděrová (TTC MS Brno) 4:3 (-4,4,-7,13,7,-9,11).

Finále

Zdena Blašková – Gabriela Štěpánová 4:0 (9,9,11,5).

 

ČTYŘHRA DOROSTENEK

Finále

Zdena Blašková, Helena Sommerová – Tereza Pytlíková, Gabriela Štěpánová 3:2 (6,-8,9,-5,7).

SMÍŠENÁ ČTYŘHRA

Semifinále

Radek Skála, Linda Záděrová – Aleš Rusnák, Zdena Blašková 3:0 (4,7,6).

 

Do bojů o titul mezi dorostenkami zasáhly také Eliška Koďousková a Pavla Bačinová.

„Eliška byla přímo nasazena do 1. kola a nemusela tedy absolvovat předkolo jako Pavla. Los jí určil Bošinovou (Vlašim). Soupeřka určitě hratelná, ale mistrovství ČR je zcela „jiný turnaj“, co se týká psychiky nejen hráčů, ale i trenérů. Eliška však zápas začala velice dobře, nervozita, která ji určitě tak trochu svazovala, na ní téměř nebyla znát. Dokázala vyhrát důležitou koncovku prvního a třetího setu a výsledkem byla zasloužená výhra 4:2 a postup do 2. kola.

Tam se utkala s Vašendovou (Ostrava). Od 2. kola se již zápas hraje na 4 vítězné sady. Eli první dva sety bohužel těsně prohrála v koncovce, ve třetím setu snížila a velká škoda nevyužité šance v setu čtvrtém. Eliška prohrála 1:4, ale určitě se za tento výsledek a předvedenou hru nemusí stydět, vždyť o vítězství rozhodovalo pár míčků v koncovkách. Celkové umístění znamená 9. – 16. místo.

Elišku za tento turnaj a celkově za její přístup, ať už to bylo v přípravě před turnajem nebo v průběhu, velice chválím. Sama se přesvědčila, že když si v tréninku přidá, je schopná hrát s jakoukoliv soupeřkou více než vyrovnaně, a tím mít i větší šanci na vítězství.

 

Pavla hrála předkolo s Doubravcovou. Zápas vyhrála, ale o vítězství musela bojovat až do pátého setu. Ten však zvládla a postoupila do 1. kola. Za soupeřku měla Klempererovou (Hradec Králové) a nutno říct, že ji soupeřka první dva sety doslova „přejela“, ve třetím a čtvrtém setu to sice bylo o trochu lepší, ale soupeřka prakticky Pavlu k ničemu nepustila – prohra 0:4. A dále tedy pokračovala ve finále B o celkové umístění na 17. – 32. místě. Tam bohužel hned prohrála s Hnojskou a turnaj pro ni skončil.

I Pavlu za turnaj chválím, škoda jen, že ji nervozita a z toho plynoucí lehké chyby svazovaly více než bych od ní očekávala. Ale už jen účast Pavly na tomto turnaji se dá považovat za úspěch.

Eliška s Pavlou spolu také hrály čtyřhru, tam ale hned v 1. kole prohrály s párem Březinová- Hanáková. V mixu to bylo stejné jak Eliška s Jakubským, tak Pavla s „afromenem“ Khalailou prohráli hned 1. kole.

Z celkového pohledu si myslím, že holky si odehrály „svoje“ a jejich umístění odpovídá tomu, na co momentálně herně mají. Samozřejmě, že je možné snažit se do budoucna o lepší umístění, ale je to především o vůli, ochotě a cílevědomosti každé z nich,“ povzbuzuje své svěřenkyně trenérka Andrea Macurová.

Čtenářská diskuze