Zdena Blašková bojuje o účast na Olympijských hrách mládeže 2018 v Buenos Aires!

dobré 2DOBRÉ - Prakticky podobnou jízdu jako na letošním evropském šampionátu do 21 let předvedla Zdena Blašková (na foto) i v evropské kvalifikaci o čtyři letenky na Olympijské hry mládeže, které se konají příští rok v Buenos Aires. Postupový klíč je poměrně složitý, ovšem jisté je to, že o čtyři postupová místa v každé kategorii byl pořádný nával. Nechyběl totiž nikdo z evropské juniorské elity. Včetně úřadující mistryně Evropy Ázerbajdžánky Ning Jing.

V chorvatském Splitu vyhrála Zdena Blašková svou skupinu první fáze turnaje. V základní skupině se jí maximálně dařilo, když porazila všechny tři soupeřky, včetně šesté nasazené hráčky turnaje Chorvatky Andrei Pavlovičové.

Juniorky – skupina 6

Zdena BLAŠKOVÁ – Sabina Musajevová (Lot.) 4:0 (6, 12, 5, 3), Zdena BLAŠKOVÁ – Andrea Pavlovičová (Chor.) 4:1 (10, -13, 8, 9, 10), Zdena BLAŠKOVÁ – Ivet Ilijevová (Bul.) 4:1 (8, 9, 6, -8, 8).

Postoupila tak do vyřazovacích bojů, v nichž se poprvé bojovalo o dvě místa do Buenos Aires. V play off druhé fáze vyhrála dva zápasy a prohrála až v závěrečném boji o první z postupových míst s nasazenou dvojkou Ruskou Marií Tailakovovou po boji 2:4.

Juniorky – 2. fáze, skupina A

Zdena BLAŠKOVÁ – Franziska Schreinerová 4:3 (-7, 7, -10, 8, -7, 8, 8), Zdena BLAŠKOVÁ – Fanni Harasztovichová (Maď.) 4:1 (8, 5, 6, -5, 7), Mariia Tailakovová (Rus.) – Zdena BLAŠKOVÁ 4:2 (-10, 10, 7, 5, -9, 11).

Turnaj, který svým obsazením připomíná evropský šampionát juniorů, nabízí účastníkům ještě další dvě místa. Do třetí fáze samozřejmě Zdena Blašková postoupila a kuriózně jí los jako první soupeřku nadělil opět Němku Franzisku Schneinerovou, kterou ve druhé fázi turnaje porazila 4:3. Šance na postup stále žila. I proto, že největší favoritka Ázerbajdžánka Ning Jing byla nalosována do druhé poloviny pavouka, ve které rovněž bojovalo o další postupové místo. Tentokrát však na Němku Franzisku Schreinerovou nestačila. Prohrála 1:4 a s možností probojovat se z evropské kvalifikace na Olympijské hry mládeže se musela rozloučit. Šanci však bude mít ještě v dalších měsících na dalších turnajích. (roz/mš)

Juniorky – 3. fáze, skupina C

Franziska Schreinerová (Něm.) – Zdena BLAŠKOVÁ 4:1 (9, 6, 7, -10, 4).

Čtenářská diskuze