Zasněžené silnice potrápily řidiče

RYCHNOVSKO -  Dopravní policisté během prvního lednového víkendu zaevidovali 5 dopravních nehod, naštěstí bez vážnějších následků.

Skuhrov n.B. - Deštné ViewImage

Sníh je nepřítel řidičů.
Foto: Policie ČR

K páteční podvečerní havárii vyjížděla hlídka rychnovské skupiny dopravních nehod v 16.40 hodin na silnici č. I/14. „Řidička osobního auta značky Peugeot 106, jedoucí od Rychnova nad Kněžnou směrem na Lupenici, s největší pravděpodobností nepřizpůsobila rychlost jízdy svým schopnostem a stavu komunikace. Při jízdě z kopce dostala smyk, který nezvládla a vyjela vpravo mimo silnici, kde narazila levým bokem auta do stromu. Záchranáři sedmatřicetiletou ženu převezli do nemocnice,“ uvedla mluvčí policie Alena Kacálková.

Škoda této havárie byla vyčíslena na 8 tisíc korun.

V sobotu 5. ledna krátce před sedmou hodinou ranní vyjížděli policisté k dopravní nehodě na silnici mezi Borohrádkem a Česticemi. Řidič osobního auta značky BMW jedoucí od Bohohrádku zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a povětrnostním podmínkám.

„Na rozbředlém sněhu řidič dostal smyk, který nezvládl. S autem vletěl do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím řidičem v osobním autě Suzuki Grand Vitara. Záchranáři transportovali do nemocnice spolujezdce ze suzuki. K žádnému dalšímu zranění osob nedošlo,“ informovala Alena Kacálková.

Škoda této dopravní nehody je odhadnuta na 150 tisíc korun.

Patnáct minut před polednem došlo k havárii osobního auta Volkswagen Multivan. Jeho řidič jedoucí od Skuhrova nad Bělou směrem do Deštného v Orlických horách v pravotočivé zatáčce zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svých schopnostem a stavu vozovky. S autem vyjel vlevo mimo zasněženou silnici a havaroval v silničním příkopu. Škoda této dopravní nehody je vyčíslena na 82 tisíc korun.

Řidiči všech tří událostí podle policie před jízdou nepožili alkohol.

Čtenářská diskuze