Zásahová jednotka Královéhradeckého kraje slaví opět vítězství

KRAJ – V sobotu 11. září probíhal v Přední Výtoni u Lipenské přehrady prestižní a velmi náročný závod zásahových týmu složek integrovaného záchranného systému Šumaman 2021.

„Několikahodinový závod pětičlenných týmů odstartoval v šest hodin ráno a poslední týmy jej končily v podvečer, je tak jednoznačné, že závod je časově i výkonnostně velmi náročný a je při něm třeba si poradit na devíti stanovištích, jak se silovými, tak technickými disciplínami. Trat měří posledních několik let zhruba 45 kilometrů a skládá se z běhu, jízdy na kole, raftu, lezeckých překážek a mnoha dalších disciplín, kde se prověřuje nejen fyzická zdatnost a obratnost, ale i souhra celého týmu a schopnost si rychle poradit,“ uvedla mluvčí policie Lucie Konečná.

Jednoznačnými favority závodu byli policisté zásahové jednotky Královéhradeckého kraje, kteří loni slavili na závodě zlatý hattrick, což byl neuvěřitelný výkon, který se do té doby nikomu jinému nepodařil.

„Na začátku klání se však jeden člen týmu Královéhradecké zásahové jednotky zranil a ostatní čtyři členové si tak museli rozdělit jeho úkoly. I přes takový handicap si však s jednotlivými překážkami dokázali poradit a po čtvrté v řadě tak obhájit své prvenství. K takovému úspěchu gratulujeme,“ dodala Lucie Konečná.

 

Čtenářská diskuze
Tags: ,