Zamilovaný ctitel pomaloval rozhlednu a zastávku

RYCHNOVSKO -  V pondělí 24. května policisté na obvodním oddělení Dobruška přijali oznámení o pomalované autobusové zastávce v obci Sedloňov a rozhledny na Velké Deštné. Zatím neznámý pachatel vyznává lásku nějaké Zuzaně tak, že posprejováním zastávky způsobil škodu za 20 tisíc korun a na rozhledně, kde popsal tři pole dřevěného zábradlí z modřínu, se škoda bude pohybovat okolo 10 tisíc korun.

Pomalovaná zastávkaViewImage

Foto: Policie ČR

„Tímto činem zmíněné Zuzaně došla trpělivost a v ten samý den ohlásila, že ji neznámý člověk již od konce října loňského roku přes sociální sítě vyznává lásku a zve na rande, čímž ji obtěžuje. Přesto, že odmítá jeho návrhy, ji stále zasílá obdobné zprávy,“ sdělila mluvčí policie Iva Kormošová.
Policisté posprejování řeší jako trestný čin poškození cizí věci, za což pachateli hrozí až roční vězení. Druhý případ kvalifikovali jako přestupek proti občanskému soužití.

„Žádáme veřejnost o pomoc. Kdo si všiml malíře při činu, nebo by mohl poskytnout informaci k jeho dopadení, ať zavolá na linku 158 nebo se dostaví přímo na jakoukoliv policejní služebnu,“ dodala Iva Kormošová.

Čtenářská diskuze