Žamberk ve dvou zápasech vyřadil Voděrady a je ve finále

_DSC6326ŽAMBERK/CHOCEŇ – Stejně jako ostatní soutěže, také liga orlickoústecka se chýlí ke svému závěru. Hokejisté Žamberku narazili v semifinále na TJ Voděrady a k postupu do vysněného finále jim stačili pouhé dva zápasy.

První zápas odehráli na domácím ledě, ale kvůli poruše agregátu muselo být utkání o hodinu posunuto. Tato nepříjemnost neměla ale vliv na výkon Žambereckých a utkání dovedli do vítězného konce. Po celý zápas hnali domácí do útoku fantastičtí fanoušci.

Odveta se hrála na choceňském stadionu. Zápas byl vyrovnaný a rozhodnutí padlo v 57. minutě, kdy Voděrady srovnaly, ale o čtyřiadvacet vteřin později poslal Žamberk do finále David Brožek.

Ve finále na Žamberk čeká suverén základní části – Choceň B.

1. semifinále

_DSC6317SK Žamberk – TJ Voděrady  6:3 (2:1, 1:0, 3:2)

Branky: Vágr (Nosál), Diblík (Wotawa), Fabián (TS), Brožek T. (Vítek), Brožek D. (Vágr) Šlesingr – Duchoslav ( Hudousek), Urban (Hudousek), Šplíchal (Kubr)

SK Žamberk: Wotawa, Toman – Diblík, Kubíček, Chmelan, Fabián, Vágr, Grund, Bílek, Brožek D., Nosál, Brožek T., Habr, Malvald, Vítek, Šlesingr, Vencl

TJ Voděrady: Prudič – Hudousek, Šplíchal, Šrut, Pávek, Němec, Kroupa, Duchoslav, Urban, Kubr, Kutín, Samek, Škeřík, Dlouhý, Jelínek

Po zápase jsme požádali o krátký rozhovor kapitána týmu SK Žamberk Tomáše Brožka.

Jaké jste měl pocity před začátkem utkání, když jste viděl stav ledové plochy?

Říkal jsem si, že bychom měli jít hned domů a koukat na biatlon. ( smích) Teď vážně. Měl jsem pocit zmaru, že s tím nemůžeme nic dělat. Utkání jsme chtěli stoprocentně odehrát a jsem rád, že rozhodčí Sedlák zachoval klidnou hlavu a utkání o hodinu posunul. Velký dík patří Janu Šípkovi, který se značnou měrou zasloužil o to, že se celý chladící agregát podařilo znovu rozběhnout.

Myslíte si, že utkání bylo posunem nějak poznamenáno?

Osobně si myslím, že z hráčů opadla nervozita z utkání, ale zároveň i soustředění na zápas. Na našem týmu to bylo vidět hlavně v první třetině, kdy jsme měli špatný pohyb po hřišti a měli štěstí, že toho soupeř nedokázal využít.

První utkání semifinále play off oblastní soutěže jste vyhráli. Vidíte se už ve finále soutěže?

Ve  druhém utkání se může stát cokoliv. Samostatné nájezdy jsou dovednostní soutěž, i když si myslím, že máme skvělé gólmany, tak se štěstí může přiklonit na stranu soupeře. Musíme hrát naplno a druhý zápas vyhrát. Bude to plus i pro naše sebevědomí do případného finále.

2. semifinále

TJ Voděrady – SK Žamberk 4:5 (2:1, 1:2, 3:2)

Branky: 17. Šrut (Pávek), 25. Hudousek (Smutek), 26. Palaščák ( Urban,Šrut), 57. Samek (Palaščák) – 12. Chmelan (Brožek T.), 24. Chmelan (Diblík), 32. Chmelan (Diblík), 50. Malvald (Brožek D.), 57. Brožek D. (Brožek T.)

Konečný stav série: 2:0

TJ Voděrady: Prudič –Šigut, Palaščák,  Šplíchal, Šrut, Pávek, Němec, Kroupa, Duchoslav, Urban, Kubr, Smutek,  Samek,  Hudousek, Jelínek

SK Žamberk: Wotawa, Toman – Diblík, Kubíček, Chmelan, Fabián, Vágr, Grund, Brožek D., Nosál, Brožek T., Habr, Malvald, Šlesingr, Vencl

Foto:  2x David Kerschbaum

Čtenářská diskuze