Zákaz řízení nerespektují – bez řidičáku a „pod vlivem“

RYCHNOVSKO - V policejní síti uvízli o víkendu dva muži, kteří řídí auto, přestože nesmějí.

policie6ViewImage

V prvním případě pátek v 15.22 hodin zastavila hlídka policistů obvodního oddělení v Týništi nad Orlicí řidiče vozu značky Ford Escort k běžné silniční kontrole.

„Šestatřicetiletý místní občan se ulicemi města projížděl i přesto, že má rozhodnutím Okresního soudu v Ústí nad Orlicí uložen zákaz řízení všech motorových vozidel až do léta roku 2020. Podezřením z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázaní se mu tak doba zákazu zřejmě ještě prodlouží,“ uvedla mluvčí policie Alena Kacálková.

Podobný osud zřejmě potká také jednadvacetiletého mladíka z Nového Města nad Metují. Toho v neděli v 4.00 hodin v Dobrušce zastavila hlídka městských policistů. Poté, co zjistila, že mladík má pozitivní výsledek provedeného orientačního testu na drogy, přivolala hlídku policistů místního obvodního oddělení.

„Ti na místě zjistili, že muž předkládá občanský průkaz, který je v pátrání jako ztracený a zároveň, že nemá řidičský průkaz. Dalším šetřením se ukázalo, že mladík má rozsudkem Obvodního soudu v Praze vysloven zákaz řízení až do května tohoto roku. I on nyní čelí podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ doplnila Alena Kacálková.

Čtenářská diskuze