Začíná tradiční Tříkrálová sbírka

RYCHNOVSKO – Až do 10. ledna můžete v Královéhradecké diecézi potkat koledníky Tříkrálové sbírky. Organizátoři připravili také doprovodné programy.

Dobročinnou Tříkrálovou sbírku pořádá Charita Česká republika již pošestnácté. V Hradci Králové koledníkům na cestu požehná biskup Jan Vokál ve středu 6. ledna v 8 hodin v katedrále Svatého Ducha.

„Koledníky Charity poznáte podle toho, že vybírají finanční příspěvky do úředně zapečetěné pokladničky opatřené charitním logem a obdarovávají dárce drobnou pozorností – cukříky a kalendáříky. Vedoucí skupinky je vybaven průkazem koledníka.

Tříkráloví koledníci putují dům od domu, přinášejí lidem radostné poselství Vánoc a přitom prosí o dar na pomoc lidem v nouzi. Tříkrálová sbírka je také největší dobrovolnickou akcí v Česku. Charity a farnosti v našich regionech pro vás připravily také řadu doprovodných akcí – tříkrálové koncerty a průvody, živé betlémy nebo soutěže, hry a promítání pro koledníky. Výtěžek sbírky bude tradičně věnován na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. Část výnosu sbírky poputuje na humanitární pomoc do zahraničí,“ vysvětlují organizátoři.

Do sbírky lze přispět také dárcovskou SMS ve tvaru: DMS KOLEDA na číslo 87 777 nebo odesláním finančního daru na konto: 66008822/0800 u České spořitelny.

Farní charita Dobruška pořádá sbírku popatnácté

Na Dobrušsku a Opočensku budou tříkráloví koledníci koledovat v sobotu 9. ledna.
Skupiny tří králů doprovázené vedoucím budou sbírat finanční příspěvky do úředně zapečetěné kasičky opatřené charitním logem a obdarovávat dárce drobnou pozorností. Vedoucí skupinky bude vybaven průkazem koledníka.

„Konkrétním záměrem Farní charity Dobruška je doplnění nabídky zdravotních pomůcek do charitní půjčovny, podpora sociální služby osobní asistence, přímá pomoc rodinám v sociální tísni, rodinám s postiženým dítětem a podpora aktivit souvisejících s projektem Adopce na dálku. Po skončení sbírky vám přijdou koledníci v neděli 10. ledna v 17 hodin zazpívat na náměstí v Dobrušce a dozvíte se předběžný výsledek sbírky,“ uvedla ředitelka Farní charity Dobruška Jana Poláčková.

Tříkrálovou sbírku na Rychnovsku pořádá každoročně i Farní charita Rychnov nad Kněžnou.

tři králové

P1060945

Foto: Miloslav Dostálek a Irena Voříšková

Čtenářská diskuze