Žáci obhajovali výsledky ve Středoškolské odborné činnosti

KRAJ - Krajského kolo prestižní soutěže ve Středoškolské odborné činnosti se konalo 14. května v budově Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové. Soutěže se zúčastnilo 56 žáků středních škol z Královéhradeckého kraje se svými odbornými pracemi v 17 soutěžních oborech.

„Pro mnohé žáky účast v této soutěži znamená start do světa odborníků a žáci jsou schopni podělit se o své vědomosti a dovednosti s ostatními. Některé práce mají vysokou úroveň a žáci výborně zvládli problematiku tématu. Vlastní prezentace, odborné diskuze a obhajoby výsledků práce je skvělá pomůcka k výběru studia na vysoké škole a pro psaní bakalářských, diplomových prací v následujícím studiu,“ řekla náměstkyně hejtmana pro oblast školství Martina Berdychová.

Soutěž v SOČ prokazuje zejména schopnost samostatné práce. Na rozdíl od jiných středoškolských soutěží žáci ve všech postupových kolech prokazují schopnost vést odbornou diskuzi s porotci a odpovídat na jejich dotazy. Porota je složena z řad vysokoškolských pedagogů, lékařů a  odborníků z  různých oborů praxe.
„Vyzkoušel jsem si prezentaci před porotou, naučil jsem se konzultovat problémové úlohy s odborníky a zvýšil si sebevědomí postupem do celostátní přehlídky,“ komentoval Jaroslav Šeba, soutěžící z hradecké Obchodní akademie, Pospíšilova, který bude svoji školu reprezentovat v celostátní přehlídce.

Studenti Jakub Audrlický a Jiří Zeman ze Střední průmyslové školy stavební v Hradci Králové zabodovali v oboru stavebnictví, architektura a design interiérů. Nejúspěšnější soutěžící krajských kol postoupili do celostátní přehlídky, která se uskuteční ve dnech 15. až 17. června ve Slovanském gymnáziu v Olomouci.

Čtenářská diskuze