Začala stavební sezona a s ní rekonstrukce krajských silnic

KRAJ – Se začátkem jara odstartovala také stavební sezona a s ní spojené rekonstrukce silnic druhé a třetí třídy. Během dubna současně poběží 12 staveb napříč regionem, přičemž nejvíce jich bude na Trutnovsku.

„U oprav a rekonstrukcí krajské silniční sítě je naším cílem v letošním roce proinvestovat skoro 1,5 miliardy korun. Se začátkem stavební sezony během tohoto měsíce poběží celkem 12 projektů. Mezi ty nejvýznamnější patří třetí etapa rekonstrukce silnice II/285 z Jaroměře do Nového Města nad Metují, další etapa rekonstrukce silnice II/300 na trase Trutnov – Babí – Královec, druhá etapa rekonstrukce silnice II/280 z Libáně přes Dětenice směrem na hranice se Středočeským krajem, nebo probíhající revitalizace takzvaných polských mostů na silnici II/296 do Pece pod Sněžkou. Tyto stavby představují mnohá dopravní omezení a uzavírky, a proto prosím řidiče o zvýšenou trpělivost a ohleduplnost na jejich cestách,“ řekl radní pro oblast dopravy Václav Řehoř.

Silničáři během dubna začnou pracovat na čtyřech projektech na Náchodsku. Stavební práce nyní probíhají mezi Lipím a Náchodem. Do konce října letošního roku se bude opravovat úsek od odbočky z Bartoňovy ulice na ulici Pod Vyhlídkou po odbočku do ulice Pod Lipím. Objízdná trasa pro veškerou dopravu vede přes Nový Hrádek.

Začala také již rekonstrukce silnice na trase z Jaroměře do Nového Města nad Metují. V tomto případě stavební práce budou probíhat na více jak 8,6 kilometru dlouhém úseku z Rychnovku přes Jesenici až do Nahořan. Úplná uzavírka potrvá až do 12. listopadu letošního roku a objízdná trasa povede po komunikacích III/28517, I/33, II/285 a II/304.

Čtenářská diskuze
Tags: ,