Začal 43. ročník festivalu české filmové komedie

NOVÉ MĚSTO N. M. – Již 43. ročník festivalu české filmové komedie nabídne celkem 12 soutěžních komedií. Začal v neděli vyprodaným promítáním úspěšného snímku Matky.

Před zahájením ještě diváky naladila kapela JK Band. Zahájení festivalu opět moderoval Michal Jančařík. Ten představil odbornou porotu a zavzpomínal i na porotce, který začátkem roku zemřel, Vladimíra Suchánka.

Zahájení festivalu pak Michal přenechal na dlouholetém členu poroty a prezidentovi Herecké asociace Ondřejovi Kepkovi. „Odchází nám jedna velká generace tvůrců. Před časem jsme se rozloučili třeba s Jeanem Paulem Belmondem a podobnými. Držme si palce, aby se podobě bavily další generace lidí, ” řekl Ondřej Kepka.

Festival české filmové komedie tradičně podporuje město Nové Město nad Metují a Královéhradecký kraj, který zastupoval náměstek hejtmana Pavel Bělobrádek.

Při prvním letošním soutěžním promítání bylo prosmáto celkem 11,2 procent času, což není v historii festivalu nejvíc. Pravděpodobně proto, že se matky ve filmu dostatečně našly a některé humorné situace vlastně samy zažily.

Poprvé se v neděli diváci i hosté festivalu mohli vyfotit u festivalové fotostěny – a soutěžit tak celý týden o ceny – vstupenky na festival i konzumace zdarma. Hlavní výhrou za celý týden budou VIP vstupy na závěrečný galavečer.

Soutěž o kožich Marka Lambory

Nové Město nad Metují teď čeká dalších šest dní plných komedií a doprovodného programu.

„Ve čtvrtek si na komedii Ubal a zmiz diváci zasoutěží o kožich, který měl na sobě na natáčení oblíbený herec Marek Lambora. Každý, kdo přijde, dostane šanci se zapojit do soutěže. Na večerní promítání komedie Deníček moderního fotra je už vyprodáno, proto nalákám koncert zpěváka Voxela na terase našeho kina,” uvedl ředitel festivalu Zdeněk Krákora.

V pátek se bude před kinem konat tradiční Den s Českým rozhlasem, vystoupí dívky ze Stepíku Nové Město nad Metují a “kouzelník s kruhy” Patrik Jandejsek (ČeskoSlovensko má talent).

Sobota již tradičně bude patřit vyhlašování cen odborné poroty, ceny divácké (udělované na základě prosmátého času při soutěžních projekcích) a ceny pořadatele festivalu (za nezapomenutelné role v komediálních filmech). O cenu diváckého smíchu zabojuje v předpremiéře film Zbožňovaný.

Čtenářská diskuze