Za „džódó“ do Českého Meziříčí

Účastníci semináře - dole uprostřed Pavel Tomeš.

Účastníci semináře – dole uprostřed Pavel Tomeš.

 

ČESKÉ MEZIŘÍČÍ - Koncem října se v Českém Meziříčí konal jednodenní seminář japonského bojového umění v džódó. Nebyl to první seminář, přesto byl něčím nový. A to tím, že jej nejen organizoval, ale poprvé i jako učitel džódó vedl Pavel Tomeš – 3. DAN džódó, 4. DAN iaidó, Mistr Polska v džódó v letech 2016 a 2017, vedoucí české reprezentace džódó od roku 2016.

Vyšší stupeň 3. DAN získal Pavel Tomeš v září letošního roku na mistrovství Evropy v džódó v polském Zawiercie, kam odjeli se čtyřčlennou českou výpravou. Medaile sice tentokrát žádné nevybojovali, ale zato posbírali další cenné zkušenosti. A všichni, kteří byli přihlášeni ke zkouškám na vyšší stupně, je bez problémů udělali.

Do Českého Meziříčí se sjeli sportovci domácího oddílu Nozomi Dojo Hradec Králové a také sportovec Tomáš Hoffmann ze sportovního klubu v Plzni. Seminář probíhal v pohodové a přátelské atmosféře. Pavel Tomeš jako učitel při premiérové výuce obstál určitě na výbornou. Cvičení každého účastníka zvlášť pečlivě sledoval a trpělivě opravoval chybičky.

Učitel džódó - Pavel Tomeš.

Učitel džódó – Pavel Tomeš.

 

Odborné semináře se v Českém Meziříčí konají již několik let. Pro zájemce o tento sport tu ale je také možnost pravidelných nedělních cvičení a zdokonalování rozvíjení své osobnosti, jak po fyzické, tak i po psychické stránce.  Džódó je japonské bojové umění využívající džó – střední hůl z tvrdého dřeva – délka 128 cm, a překládá se jako „cesta hole“. Cvičení džódó poskytuje variabilitu pohybu, umožňuje rozvinout pohyblivost kloubní a svalové soustavy kontrolovaným způsobem. Jako většina bojových umění rozvíjí i jeho vnitřní stránku, sebedůvěru, postoj k ostatním a smysl pro hodnoty lidského života. Cvičení džódó vyžaduje velkou dávku vnitřní disciplíny, spoustu odvahy, celoživotního úsilí a práce. Přirozeným způsobem rozvíjí běžné lidské dovednosti.

Na tato cvičení se může přijít podívat i veřejnost. Veškeré informace všem zájemcům podá Pavel Tomeš. Kontakty a základní informace jsou na stránkách sportovního oddílu Nozomi Dojo Hradec Králové http://www.nozomi.cz.

Text a foto: Dagmar Honsnejmanová.

 

 

Čtenářská diskuze