Za „amerického vojáka“ zaplatila přes půl milionu

NÁCHODSKO – Buďte obezřetní a nedůvěřujte neznámým lidem. Ačkoliv jsou obdobné podvody opakovaně zveřejňovány, podvodníkům se bohužel stále daří. Případy, které policisté přijímají, jsou mnohdy jako přes kopírák. Podvodníci své oběti loví na internetových seznamkách, ale i na sociálních sítích. Muže lákají na seznámení s okouzlující kráskou (cizinkou) a ženám nabízejí seznámení s americkými vojáky či piloty. 

Od 3. září se náchodští kriminalisté zabývají dalším případem historky „americký voják“.

„Pětatřicetiletá žena, tentokrát z Náchodska, se v polovině ledna letošního roku seznámila prostřednictvím jedné ze sociálních sítí s „osudovým“ mužem vydávajícím se za zraněného čtyřicetiletého amerického vojáka působícího na misi v Afghánistánu. S neznámým následně virtuálně komunikovala přes různé aplikace. Pachatel pak pod záminkou zaslání cenného balíčku, poplatků s distribucí do České republiky s tím spojených, společného života a podnikání, vylákal z poškozené částku ve výši nejméně 532 tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie Eliška Majerová.

V dané věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod, za který pachateli, v případě jeho zjištění, hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Policisté touto cestou opakovaně varují před obdobným či stejným seznamováním se prostřednictvím internetu. Obzvláště při komunikaci v tomto prostředí je nezbytné být obezřetný. Anonymita, kterou na internetu pachatelé využívají, kdy bez jakéhokoliv osobního kontaktu, zpravidla rychle a účinně vylákají peníze ze svých obětí, jim nahrává,“ dodala Eliška Majerová.

Čtenářská diskuze
Tags: ,