Z Mistrovství světa skibobistů 28 medailí na Rychnovsko

BAD HOFGASTEIN (RAKOUSKO) – Mistrovství světa v rakouském Bad Hofgasteinu, které se konalo od středy 27. února do soboty 2. března za účasti deseti států, skončilo triumfem českých borců, kteří nedali soupeřům mnoho šancí. Na náročné členité trati, na které domácí už týden trénovali, získala česká výprava celkem 41 medailí. Z tohoto počtu putovalo 28 medailí na Rychnovsko.

grachen_zavodnikDeštenský Pavel Čiháček obhájil v kategorii mužů loňské výsledky ziskem tří titulů mistra světa a přidal bronz ze slalomu. Oddílová kolegyně Karolína Podraská v kategorii žen měla nejblíže k medailovému zisku ve slalomu a v kombinaci, kde skončila na čtvrtém místě.

Z dobrušského SKIBOB klubu se v kategorii mladších žáků prosadili na stupně vítězů oba závodníci. Martin Pago vybojoval třetí místo v Super-G a Jan Baláček třetí ve slalomu. Starší žák Dominik Harnach byl druhý v obřím slalomu a bronzový v Super-G a kombinaci.

V kategorii juniorek se nejlépe vedlo Kristýně Harnachové, která získala tituly mistryně světa v obřím slalomu a kombinaci a také přidala bronz ve slalomu. Zuzana Hašková obsadila stříbrnou příčku v kombinaci a bronzovou v obřím slalomu. Bronz za super obří slalom přidala Gabriela Jašková. V ženské kategorii se nedařilo Stanislavě Preclíkové. Po dlouhém skoku v Super-G dopadla do neupravené části tratě a skončila v kotrmelcích. Nedařilo se jí ani ve slalomu. V obřím slalomu skončila šestá.

Mistři světa Tribula Martin a Flegl Bohumil SKIBOBKLUB DobruškaKategorii AK 2 ovládli čeští reprezentanti. Martin Tribula obhájil loňská prvenství a tím čtyři tituly mistra světa. Čtyřikrát druhý byl Petr Svoboda (Komex Praha) a pro bronz si dojel čtyřikrát Pavel Harnach (Dobruška). Jana Trunečková v kategorii AK 3 po loňské neúčasti splnila medailové očekávání. Získala titul mistryně světa v obřím slalomu a  Super-G. Čtvrté místo ve slalomu jí zajistilo bronzovou v kombinaci.

V kategorii AK 3 mužů obhájil Bohumil Flegl titul mistra světa v Super-G a slalomu. V obřím slalomu skončil šestý. V kombinaci to dalo na čtvrtou příčku.

Závěrečné závody této sezony se konají ve dnech 7. – 10.3. v Aigenu (Finále SP) a 14.- 17.3. v Jablonci n. Jiz.(Finále ČP).