Z městských policií

RYCHNOV NAD KNĚŽNOU -  V pátek vpodvečer obdrželi strážníci na služebnu klíče od vozidla zn. Peugeot s přívěskem modré barvy, kde čekají na svého majitele. V sobotu nad ránem dostali strážníci hlášení o poškození baru v jedné z restaurací ve Strojnické ulici. Vzniklou škodu na majetku řeší Policie ČR. Týž den večer přivolali na náměstí k hydrantu, z něhož vytékala voda, pohotovostní službu, která dala věc do pořádku.

KOSTELEC NAD ORLICÍ  - V pátek dopoledne odchytli strážníci na sídlišti Váha kočku, která se tady několik dní potulovala. Dohledali její majitelku, která si zvíře převzala. V sobotu dopoledne pak vyjížděli na žádost pečovatelské služby k seniorovi, který upadl a ležel na zemi. Strážníci ho zvedli a přenesli na postel, kde si ho převzali do péče opět pečovatelé. Týž den vpodvečer byl strážníkům nahlášen zraněný pes, který pobíhal po komunikaci vedoucí na Doudleby. Hlídka kontaktovala po zjištění potřebných informací veterináře, který si převzal psa do péče.

TÝNIŠTĚ NAD ORLICÍ – Z pátku na sobotu měli strážníci rušno. Zaměstnala je valentýnská jahodová párty, která se konala v restauraci poblíž náměstí. Účast byla poměrně vysoká, dorazilo sem na čtyři sta padesát návštěvníků. Hlídka řešila na místě drobné rušení nočního klidu a výtržnosti. Na jednom případě spolupracovala s Policií ČR.

VAMBERK – V pátek dopoledne řešili strážníci rozebírání automobilu uprostřed sídliště Struha. Osm mladíků se sekyrami rozebíralo auto s tím, že ho následně dají do šrotu.

DOBRUŠKA – Strážníci řešili o víkendu jen běžné dopravní přestupky a dohlíželi na dodržování pořádku ve městě a jeho okolí.

(ež)

 

 

Čtenářská diskuze