Z kostela v Deštném zmizelo měděné oplechování

Z kostela v Deštném zmizelo měděné oplechování  1 ViewImage

 

RYCHNOVSKO - Doposud neznámý pachatel navštívil turisticky oblíbenou dominantu Deštného v Orlických horách s nekalým záměrem. Policisté z obvodního oddělení v Dobrušce přijali oznámení o krádeži od operačního důstojníka v pondělí 14. října odpoledne. V Jedlové, kam po oznámení vyrazili, hned po příjezdu na místo pouhým okem spatřili část odhalené střechy u věže budovy.

Z kostela v Deštném zmizelo měděné oplechování  2 ViewImage

„Do volně přístupné stavby poberta vlezl zřejmě v době mezi 10. – 14. říjnem. Přes dřevěné okno přelezl na střechu kostela sv. Matouše a odtud odcizil přibližně 10 m2 měděného oplechování, které bylo okolo části věže a zhruba 2,5 m měděného svodového drátu. Na místě zloděj zanechal zednické kladivo a ve střeše zaseknutý krumpáč. Škoda, kterou majiteli svojí trestnou činností způsobil, je vyčíslena v řádech deseti tisíců korun,“ uvedla mluvčí policie Alena Kacálková.
Policisté žádají případné svědky události, kteří by se v uvedenou dobu v dané lokalitě pohybovali a všimli si čehokoliv podezřelého, aby svoje poznatky sdělili na bezplatnou linku 158 nebo na obvodní oddělení v Dobrušce (telefon 974 536 701) či na jakékoliv policejní služebně.

Foto: Policie ČR.

Z kostela v Deštném zmizelo měděné oplechování ViewImage

 

Čtenářská diskuze