Z „domácího“ prostředí vytěžily dobrušské florbalistky pouze bod

28516598_1547953935321450_2609709613482127437_o

DOBRUŠKA – V novém roce pokračovala 1. liga dalšími dvěma koly. Dobrušské florbalistky se představily v „domácím“ prostředí ve sportovní hale v Rokytnici v O. h. V sobotu se poměřily v krajském derby s druhým IBK Hradec Králové a v neděli přijela k utkání do Rokytnice předposlední Jihlava.

Proti Hradci Králové odehrála Dobruška vyrovnaný zápas, ale lepší střelecká potence hostujících florbalistek rozhodla o jejich výhře. V nedělním utkání proti Jihlavě se dle papírových předpokladů čekalo vítězství, skutečnost však byla jiná. Dobruška zachránila remízu dvě minuty před koncem, aby v následném prodloužení přišla o bod navíc.

16. kolo

FBC Dobruška – IBK Hradec Králové 7:9 (1:2, 4:4, 2:3)

Branky: 9. A. Vávrová, 23. D. Peterová, 33. V. Doležalová, 36. J. Růžičková, 40. D. Peterová, 56. J. Růžičková, 59. N. Andršová – 4. Benešová, 9. Benešová, 28. Kozlová, 30. Dohnalová, 31. Žídková, 36. Benešová, 42. Némethová, 47. Žídková, 52. Némethová.

Rozhodčí: Daniel Jireček – David Richter | vyloučení: 2:1 | využití: 0:0 | diváků: 84.

FBC Dobruška: Flídrová D. (Svobodová T.) – Remešová N., Bašová M., Bašová V., Zeisková M., Peterová D., Peterová S., Růžičková J., Poláčková K., Doležalová V., Andršová N., Vávrová A., Fingerová B., Rozínková L.

J. Černý (trenér FBC Dobruška): „Dnešní zápas jsme si prohráli sami. Většinu branek jsme soupeři darovali na zlatém podnose a naopak my jsme z našich lepších pasáží nevytěžili víc. Díky za zápas a našim fanouškům za podporu.“

J. Janeček (trenér IBK Hradec Králové): „Dnes to s hezkým florbalem, pro trenéry, nemělo moc co společného. Vyrobili jsme kupu chyb dozadu, dopředu to naštěstí bylo o něco lepší. Nakonec zasloužené vítězství podpořené týmovým duchem.“

17. kolo

FBC Dobruška – SK Jihlava 4:5 po prodl. (2:1, 1:2, 1:1 – 0:1)

Branky: 6. K. Poláčková, 17. J. Růžičková, 39. J. Růžičková, 58. J. Růžičková – 9. Běhounková, 29. Slavíková, 34. Jašková, 46. Garguláková, 64. Jašková.

Rozhodčí: Ondřej Kubelka – Antonín Živný | vyloučení: 2:2 | využití: 0:1 | diváků: 22.

FBC Dobruška: Flídrová D. – Remešová N., Bašová M., Bašová V., Zeisková M., Peterová D., Peterová S., Růžičková J., Poláčková K., Andršová N., Vávrová A.

J. Černý (trenér FBC Dobruška): „Dnešní zápas stejně jako včerejší moc krásy nepobral. Pereme se sami se sebou a musíme se vrátit k tvrdé práci při tréninku. Díky fanouškům za povzbuzování.“

R. Komenda (trenér SK Jihlava): „Dnes docela protrápený zápas, nemohli jsme se moc dostat do hry. Přesto děkuji holkám za bojovnost, díky ní jsme vyhráli v prodloužení.“

Ostatní výsledky

Orel Rtyně v Podkrk. – SK Jihlava (22. 2.), Florbal Exelsior Havířov – Florbal Vsetín 6:2, FBC Ossiko Třinec – PRAMOS Šitbořice FbC Aligators 6:5 po náj., FBC Ossiko Třinec – Florbal Vsetín 6:4, Florbal Exelsior Havířov – PRAMOS Šitbořice FbC Aligators 2:0, Orel Rtyně v Podkrk. – IBK Hradec Králové 4:11.