Z Černíkovic se staly Šmoulíkovice

ČERNÍKOVICE – Když do vesnice přišla parta Šmoulů, rázem byly z Černíkovic Šmoulíkovice. V neděli 18. června 2017 se tam konalo Šmoulí sportovní odpoledne ke Dni dětí. Na trase mohly děti potkat šmouly samotné nebo i celé skupinky šmoulů.

IMG_20170618_154317

Šmoulové rozdávali dárky.
Foto: Archiv autorky

„Já jsem Kutilovi pomohl zatlouct hřebík!,“ pyšnil se pětiletý chlapeček.

„A já zase uhodla, o čem sní Snílek!,“ měla radost osmiletá účastnice.

Šmoulí vesnici navštívilo na stovku dětí a byly překvapené překvapením u Šprýmaře.

Ten jim totiž do svého typického dárečku schoval nejen obrázek Gargamela nebo živého obršneka, ale v jedné z krabic byl i výborný koláč s překvapením od Beas pekárny Lično. Děti byly unešené i Taťkou Šmoulou, Poetou, Mlsounem, Silákem, Fešákem nebo Malířeme. Koumák díky svému stroji na počasí objednal pěkné teplé počasí, a tak přišlo vhod, když si děti u Šmoulinky mohly vypít pitíčko od paní Fňoukové z potravin Černíkovice.

Na konci se v parku proháněl zlý čaroděj Gargamel spolu se svým kocourem Azraelem a chytali šmoulu Mrzouta, Trumpetku, Vypravěče a Lenocha. Lenoch měl namále, přeci jen je trošku línější než ostatní jeho kamarádi. Děti ho ale šmoulózně povzbuzovaly, a tak ho Gargamel svojí sítí nepolapil. Na závěr účastníci dostali občerstvení a šmoulí ceny.

Radka Šustková

Čtenářská diskuze