XXXVIII. ročník přespolního běhu areálem zdraví Chábory vyhrál Pavel Jelen

IMGP2828

 

CHÁBORY – Druhý červnový víkend – v neděli devátého – uspořádal SH ČMS – Sbor dobrovolných hasičů Chábory a Sportovní klub Policie ČR Rychnov n. K. XXXVIII. ročník přespolního běhu areálem zdraví Chábory. Tradičního závodu na 10 000 a 3 333 m pro muže, ženy, juniory a juniorky, a pro všechny generace o Putovní pohár SH ČMS-Sboru dobrovolných hasičů Chábory, který byl součástí 31. ročníku Velké ceny východních Čech v bězích, se zúčastnilo 131 závodnic a závodníků, z nichž jich závod dokončilo 129. Za krásného počasí Putovní pohár pro absolutního vítěze v kategorii Muži – 10 000 metrů získal pro následující rok 2019/2020 Pavel Jelen časem 39:55,8 min. 39. ročník se uskuteční v neděli dne 14. června 2020.

Vítěz Pavel Jelen (uprostřed). Vlevo starosta Dobrušky Petr Lžíčař a vpravo ředitel závodu Jaroslav Svědík.

Vítěz běhu na 10 000 m Pavel Jelen (uprostřed). Vlevo starosta Dobrušky Petr Lžíčař a vpravo ředitel závodu Jaroslav Svědík.

Závod na 10 000 m

A – muži 20-34 let (1985-1998)

1.  Jelen Pavel – Hvězda Pardubice 0:39:55,8, 2.  Schejbal Oldřich – Rafans Team 0:40:55,0, 3. Nechvíl Petr – AC Choceň 0:41:17,6, 5. Dražan Tomáš – Dobruška 0:44:20,8, 9. Šinták Petr – Slavoňov 0:55:34,0, 11. Lžíčař Martin – KOB Dobruška 0:59:11,8.

B – muži 35 – 44 let (1975-1984)

1. Heller Tomáš – Hradec Králové 0:41:46,4, 2. Moravec Pavel – TC Dobruška 0:43:18,9, 3. Šimák Jan – Hradec Králové 0:45:28,4, 5. Kliment Michal – Borohrádek 0:48:03,5.

C – muži 45 – 54 let (1965-1974)

1. Čáp Ondřej -SK Atletika Dobruška 0:42:06,0, 2. Kyncl Tomáš – Holice 0:43:23,7, 3. Mařáček František – Zářecká Lhota 0:44:31,9, 10. Kapl Libor – Rychnov nad Kněžnou 1:02:51,8.

D – muži 55 – 64 let (1955-1964)

1. Bláha Milan – AF Křovice 0:46:35,9, 2. Vanta Josef – TRICLUB Dobruška 0:48:17,9, 3. Eliáš Petr – Hvězda Pardubice 0:48:55,3, 4. Štěpán Jaroslav – Triclub Dobruška 0:50:07,1, 10. Chmelař Jaromír Masty 0:58:57,2, 11. Linhart Milan – KBA Grafitec Dobruška 1:00:22,6, 12. Hofman Oldřich – Triclub Dobruška 1:02:59,8.

E – muži 65 – 74 let (1945-1954)

1. Krupička Miroslav – Jiskra Ústí n. O. 0:47:55,1, 2. Pullman Miroslav – Jablonec n. N. 0:48:07,1, 3. Brožek Radmil – KRB Chrudim 0:50:44,0, 4. Švec Miroslav – Dědkostav Potštejn 0:56:23,9.

F – muži 75 a starší (1944 a starší)

1. Metelka Josef – SKI Police n. M. 1:01:46,9, 2. Jantsch Vítězslav – ELEVEN Run Team 1:05:13,8, 3. Doležal Stanislav – BK Pardubice 1:10:35,9.

 

Vítězka běhu na 3 333 Kateřina Colburn - New Boston (USA).

Vítězka běhu na 3 333 Kateřina Colburn – New Boston (USA).

Závod na 3 333 m

JM – junioři do 19 let (1999 a mladší)

1. Vašátko Marek – Wikov SKI Skuhrov n. B. 13:01,7, 2. Blavciak Maciej – Zabkowicka Grnpa Biegowa (PL) 13:37,8, 3. Kornaš Franciszek – Zabkowicka Grnpa Biegowa (PL) 14:35,4, 4. Čáp Petr – SK Dobruška 15:04,5, 5. Všetička Jan – Triclub Dobruška 15:25,6, 6. Prokeš Jan – Bohuslavice 16:02,8, 7. Křepela Jan – Wikov SKI Skuhrov n. B. 16:04,0, 8. Seidl Lukáš – SK Dobruška 17:41,9, 10. Bédi Tomáš – Bohuslavice 18:03,0, 11. Křepela Jiří – Wikov SKI Skuhrov n. B. 19:41,2.

JZ – juniorky do 19 let (1999 a mladší)

1. Renská Adéla – Hvězda Pardubice 16:53,6, 2. Kubíčková Zuzana – Wikov SKI Skuhrov n. B. 16:55,8, 3. Jelenová Tereza – Wikov SKI Skuhrov n. B. 16:57,2, 5. Uhlíková Klára – Dobruška 17:57,0, 8. Ficencová Tereza – Chábory 19:19,6, 9. Kantorová Sára – SDH Domašín 24:21,4, 10. Kotvová Veronika – Podbřezí 25:07,6, 12. Štenclová Nikola – Koryta 30:48,1, 13. Štenclová Gabriela – Koryta 30:49,7.

G – ženy 20 – 34 let (1985-1998)

1. Černíková Kateřina – Cyklo Tony 16:21,0, 2. Víchová Lenka – Bohdašín 16:58,9, 3. Ďoubalová Věra – KOB Dobruška 18:19,7, 4. Potůčková Kateřina – Dobruška 19:33,8, 5. Peterová Alena – KOB Dobruška 20:29,4, 6. Marková Michaela – Podbřezí 23:16,1.

H – ženy 35 – 44 let (1975-1984)

1. Colburn Kateřina – New Boston (USA) 14:02,8, 2. Topinková Lenka – AC Moravská Slávia Brno 15:08,6, 3. Vejběrová Eva – Colas Hradec Králové 16:06,2, 6. Štěpánová Dita – KOB Dobruška 17:22,6, 8. Štěpánová Martina – Dobruška 22:15,6.

CH – ženy 45 – 54 let (1965-1974)

1. Krátká Anna – Hvězda Pardubice 15:02,1, 2. Kábrtová Jitka – Sokol Studnice 16:11,8, 3. Holíková Markéta – Kvasiny 18:14,6.

 

I – ženy 55 a starší (1964 s starší)

1. Jonášová Zdeňka – Hradecký Spinning Klub 17:02,6, 2. Šefcová Eva – SKI Police n. M. 18:17,2, 3. Vacková Hana – Sokol Starkoč 19:35,3.

K – BUĎ FIT – muži bez rozdílu věku

1. Renský Michal – RUN4RUN 14:12,1, 2. Jelen Jindřich – Wikov SKI Skuhrov n. B. 15:14,0, 3. Všetička Zdeněk – Kounov 15:51,0, 5. Zeman Jaroslav – KOB Dobruška 17:50,9, 6. Jelen Lukáš – Wikov SKI Skuhrov n. B. 18:39,2, 7. Goldbach Václav – SK Týniště n. O. 18:42,9, 10. Křepela Jan – Wikov SKI Skuhrov n. B. 19:43,0, 12. Nosek Josef – Chábory 28:59,9, 13. Kellner Páťa – 34:06,1.

L – BUĎ FIT – ženy bez rozdílu věku

1. Rýdlová Barbora – Jizbice 21:25,9, 2. Kračmárová Michaela – BKL Machov 24:16,7, 3. Kantorová Viktorie – Šakal Kbely 24:23,5, 4. Kantorová Lucie – SDH Domašín 24:25,7.

Foto: Pavel Štěpán.

Čtenářská diskuze
Tags: ,