XXXVI. ročník Přespolního běhu Areálem zdraví Chábory

IMG_2306-340mpyztx9f1rli08pvzt6

CHÁBORY - XXXVI. ročník Přespolního běhu Areálem zdraví Chábory s tradičním náborovým závodem pro všechny generace „BUĎ FIT!“ („sport pro všechny“) o putovní pohár SH ČMS – Sboru  dobrovolných hasičů Chábory byl uspořádán také na počest 140. výročí založení SDH na Cháborách (1877) za finanční podpory Královéhradeckého kraje v rámci projektu „K přírodě a zdraví XX“. Závod byl součástí 28. ročníku Velké ceny východních Čech v bězích.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Závod na 10 000 m 

Kategorie: A – muži 20-34 let (1983-1996)  

1. Hradecký Jaromír – Skuteč – 1985 – 0:40:03,6, 2. Šimák Jan – Hradec Králové – 1983 – 0:41:08,7, 3. Krunčík Pavel – SK Týniště nad Orlicí – 1985 – 0:41:45,4, 4. Chudý Jonáš – Bílý Újezd – 1990 – 0:43:31,0, 5. Priputen Radek – Škutina – 1985 – 0:44:25,5, 6. Vrátný Lukáš – SDH Domašín – 1991 – 0:50:26,3, 7. Nádhera Jiří – Hradec Králové – 1993 – 0:57:53,0, 8. Šinták Petr – Slavoňov – 1986 – 0:58:20,2.

Kategorie: B – muži 35 – 44 let (1973-1982)     

1. Kincl Marek – Maratonstav Úpice – 1974 – 0:39:41,8, 2. Heller Tomáš – Hradec Králové – 1981 -0:42:33,4, 3. Kubasa Jiří – TJ Maratonstav Úpice – 1977 – 0:45:23,6, 4. Horvat David – Hradec Králové – 1973 – 0:45:44,7, 5. Pešta Martin – Bakako Nová Paka – 1978 – 0:47:07,3, 6. Jelen Jindřich – Wikov SKI Skuhrov nad Bělou – 1974 – 0:47:13,5, 7. Kantor Roman – SDH Domašín – 1977 – 0:48:39,4, 8. Novák Luboš – Dobruška – 1977 – 0:51:40,9, 9. Bédi Michal – Bohuslavice – 1978 – 0:52:10,3.

Kategorie: C – muži 45 – 54 let (1963-1972)

1. Vokolek Michal – AC Pardubice – 1972 – 0:39:16,7, 2. Vejběra Jan – Cyklo Pokr HK – 1966 -0:43:51,4, 3. Sláma Martin – Sportvisio – 1968 – 0:47:34,2, 5. Jarkovský Pavel – SDH Provoz – 1964 -0:52:31,5.

Kategorie: D – muži 55 – 64 let (1953-1962) 

1. Bláha Milan – AF Křovice – 1957 – 0:45:35,6, 2. Doležal Luboš – Cyklotony – 1954 – 0:47:19,8, 3. Šolc Vítězslav – BKL Machov – 1957 – 0:48:15,9, 4. Brožek Radmil – KRB Chrudim – 1954 – 0:49:23,9, 5. Šlégr Jiří – SK Autorest – 1954 – 0:49:39,8, 6. Flegl Bohumil – SKIBOB Klub Dobruška – 1960 -0:49:57,3, 7. Nečas Josef – Maratonstav Úpice – 1958 – 0:50:58,5, 8. Matějíček Luboš – HOVRCH -1962 – 0:51:30,9, 9. Vanta Josef – TRICLUB Dobruška – 1962 – 0:52:20,4, 10. Chmelař Jaromír – BK BÚ Masty – 1958 – 0:54:45,5.

Kategorie: E – muži 65 – 74 let (1943-1952)  

1. Pullman Miroslav – ASV Jablonec n. N. – 1950 – 0:46:43,4, 2. Bříza Vladimír – KRB Chrudim – 1951 – 0:48:22,5, 3. Javůrek Jiří – TJ Maratonstav Úpice – 1948 – 0:51:55,0, 4. Švec Miroslav – Dědkostav Potštejn – 1952 – 0:52:16,7, 5. Goldbach Václav – SK Týniště nad Orlicí – 1950 – 0:53:27,8.

Kategorie: F – muži 75 a starší (1942 a starší)  

1. Jantsch Vítězslav – ELEVEN Run Team – 1935 – 1:01:01,5, 2. Doležal Stanislav – BK Pardubice – 1938 – 1:02:39,3, 3. Jelínek Matěj – Černilov – 1942 – 1:07:51,2, 4. Vorel Milan – Slatiňany – 1940 -1:25:30,9.

 

Závod na 3 333 m 

Kategorie: JM – junioři do 19 let (1997 a mladší)  

1. Jirásek Jakub – Hronov – 2004 – 16:03,1, 2. Všetička Jan – Kounov Rozkoš 36 – 2007 – 16:49,0, 3. Pavelka Jan – Hronov – 2004 – 17:47,0, 4. Hofman Radek – Dobruška – 21:29,9, 5. Renský Matěj – Náchod – 2009 – 21:45,5.

Kategorie: JZ – juniorky do 19 let (1997 a mladší) 

1. Kubasová Leona – Maratonstav Úpice – 2004 – 17:49,1, 2. Václavková Eliška – Atletika Dobruška – 2005 – 17:52,5, 3. Ficencová Tereza – Chábory – 20:12,5, 4. Renská Adéla – Náchod – 2009 – 21:36,1, 5. Kubasová Sabina – Maratonstav Úpice – 2006 – 24:23,5, 6. Maršíková Nikola – Dobruška – 1999 – 25:41,7.

Kategorie: G – ženy 20 – 34 let (1983-1996)

1. Černíková Kateřina – CYKLO Tony Náchod – 1989 – 15:10,6, 2. Šimáková Klára – Hradec Králové – 1983 – 15:35,9, 3. Valová Kateřina – Dobruška – 1985 – 18:17,8, 4. Marková Michaela – Dobruška -1996 – 24:04,1.

Kategorie: H – ženy 35 – 44 let (1973-1982)  

1. Vejběrová Eva – Cyklo Pokr HK – 1976 – 15:45,6, 2. Štěpánová Dita – KOB Dobruška – 1979 – 16:50,0, 3. Renská Lenka – Náchod – 1980 – 16:58,1, 4. Václavková Veronika – Atletika Dobruška – 1982 – 17:53,2, 5. Kantorová Lucie – SDH Domašín – 1978 – 20:24,9, 6. Berná Eva – RUN4FUN – 1976 – 20:30,5, 7. Krupičková Martina – Dobruška – 1980 – 22:20,1, 8. Matěnová Stanislava – Dobruška -  1981 – 22:24,1.

Kategorie: CH – ženy 45 – 54 let (1963-1972)

1. Jonášová Zdeňka – Hradecký Spinning Klub – 1964 – 18:33,6, 2. Nádherová Hana – Hradec Králové – 1968 – 25:51,5.

Kategorie: I – ženy 55 a starší (1962 s starší) 

1. Paulů Blanka – Maratonstav Úpice – 1954 – 15:07,6, 2. Hellerová Hana – Hradec Králové – 1961 – 18:23,1, 3. Vacková Hana – Sokol Starkoč – 1956 – 19:43,1, 4. Friebelová Eva – Maratonstav Úpice – 1962 – 20:02,4, 5. Jelínková Magdalena – Černilov – 1945 – 23:44,3.

Kategorie: K – BUĎ FIT – muži bez rozdílu věku 

1. Kopecký Aleš – RUN4FUN – 1995 – 16:29,6, 2. Vejběra Marek – Cyklo Pokr HK – 2008 – 17:41,2, 3. Bédi Tomáš – Bohuslavice – 2008 – 18:17,1, 4. Rýdlo Jaroslav – Jizbice – 1977 – 19:23,8, 5. Renský Michal – Náchod – 1979 – 21:46,5, 6. Libra Jiří – LBC Nové Město n. M. – 1937 – 22:08,3, 7. Vrba Pavel – TJ Sokol Svídnice – 1994 – 23:12,7, 8. Prokeš Jan – Bohuslavice – 2003 – 23:36,9, 9. Klossowski Jiří – Dobruška – 1949 – 24:32,2, 10. Schill Roman – Chábory – 2008 – 27:19,0, 11. Nosek Josef – Chábory – 1971 – 32:58,8.

Kategorie: L – BUĎ FIT – ženy bez rozdílu věku

1. Rýdlová Barbora – Jizbice – 2006 – 19:20,3, 2. Prokešová Adéla – Bohuslavice – 2001 – 23:36,3, 3. Nosková Pavla – Nový Hrádek – 2010 – 29:03,7, 5. Schillová Julie – Chábory – 2010 – 35:15,0, 6. Šilová Julie – Chábory – 1951 – 35:17,0.

Celkové pořadí

Závod na 10 000 m

1. Vokolek Michal – AC Pardubice – 1972 – 0:39:16,7, 2. Kincl Marek – Maratonstav Úpice – 1974 – 0:39:41,8, 3. Hradecký Jaromír – Skuteč – 1985 – 0:40:03,6, 4. Šimák Jan – Hradec Králové – 1983 -0:41:08,7, 5. Krunčík Pavel – SK Týniště nad Orlicí – 1985 – 0:41:45,4, 6. Heller Tomáš – Hradec Králové – 1981 – 0:42:33,4, 7. Chudý Jonáš – Bílý Újezd – 1990 – 0:43:31,0, 8. Vejběra Jan – Cyklo Pokr HK – 1966 – 0:43:51,4, 9. Priputen Radek – Škutina – 1985 – 0:44:25,5, 10. Kubasa Jiří – TJ Maratonstav Úpice – 1977 – 0:45:23,6, 11. Bláha Milan – AF Křovice – 1957 – 0:45:35,6.

 

Závod na 3 333 m  

1. Paulů Blanka – Maratonstav Úpice – 1954 – 0:15:07,6, 2. Černíková Kateřina – CYKLO Tony Náchod – 1989 0:15:10,6, 3. Šimáková Klára – Hradec Králové – 1983 – 0:15:35,9, 4. Vejběrová Eva – Cyklo Pokr HK – 1976 – 0:15:45,6, 5. Jirásek Jakub – Hronov – 2004 – 0:16:03,1, 6. Kopecký Aleš – RUN4FUN – 1995 – 0:16:29,6, 7. Všetička Jan – Kounov Rozkoš 36 – 2007 – 0:16:49,0, 8. Štěpánová Dita – KOB Dobruška – 1979 – 0:16:50,0, 9. Renská Lenka – Náchod – 1980 – 0:16:58,1, 10. Vejběra Marek – Cyklo Pokr HK – 2008.

Celkem se prezentovalo 103 závodnic a závodníků, 100 dokončilo. Počasí: jasno, bezvětří, teplota vzduchu v době startu: 25°C, po skončení závodu: 27°C.

Putovní pohár pro absolutního vítěze kategorie MUŽI-10 000 metrů získal pro následující rok 2017/2018 Michal Vokolek časem 39:16,7 min. 37. ročník Přespolního běhu areálem zdraví Chábory se uskuteční v neděli dne 10. června 2018.             

Čtenářská diskuze
Tags: ,