Winter Classic nejmenších hokejových nadějí v Česticích

IMG_9651ČESTICE - Na konci února uhodily na celé naší republice mrazy a to byl signál pro čestické nadšence a příznivce ledního hokeje, aby se pokusili připravit ledovou plochu na místním přírodním zimním stadionu. Plochu začali připravovat v sobotu 24. února a po odpracování mnoha desítek hodin práce dobrovolníků se již v úterý 27. února kluziště zaplnilo. Na ledovou plochu vyjeli bruslaři všech věkových skupin.

„Ve středu vrcholily přípravy na turnaj, který se konal následující den. První den měsíce března pořádal místní oddíl ledního hokeje turnaj pro přípravky ročníku 2010 a mladší „O pohár starosty Čestic“. V den turnaje se teplota ustálila přibližně na -5 stupních. Turnaj započal v 16.15 na dvou kolbištích. Proti sobě nastoupila družstva: HC Sokol Čestice, HC Město Rychnov nad Kněžnou, SK Divočáci Žamberk a společně složený tým. V šesti zápasech hraných systémem každý s každým byla k vidění spousta krásných hokejových momentů – kliček, přihrávek, střel, brankářských zákroků a samozřejmě i gólů.

IMG_9676Po každém utkání byli vyhlášeni nejlepší hráči zápasu a po odehrání všech zápasů byli oceněni i nejlepší hráči turnaje. Nakonec všechny týmy obdržely z rukou starosty pana Vondráčka poháry a diplomy, pro všechny stejné, za první místo. Zároveň byly všem zúčastněným týmům předány zlaté medaile. Po skončení turnaje se všichni hráči a jejich doprovod vydali na cestu ke svým domovům. Samozřejmě musím ocenit i diváky, kteří vytvořili fantastickou atmosféru. Nakonec musím poděkovat všem, kteří podali pomocnou ruku a pomohli vytvořit výborné podmínky pro uskutečnění tohoto turnaje,“ byl spokojený s celým průběhem turnaje Michal Javůrek z HC Čestice.