Výtvarný Žamberk zve k nahlédnutí

ŽAMBERK - Devátý ročník výstavy pod názvem Výtvarný Žamberk je k vidění do 30. září v Městském muzeu v Žamberku. Uvidíte tu práci dvanácti autorů ze Žamberka, Ústí nad Orlicí a z České Rybné.

Podzimní výstava v žamberském muzeu patří pravidelně každé dva roky k prezentaci místních současných výtvarníků. Vždy se tu představí širokou škálou námětů a výtvarných technik. Pro tentokrát jsou tu mimo jiné vystaveny olejomalby, akryl, kresba, kombinovaná technika, ale také fotografie.

„V rámci výstavy se jedná o bienále. Jednou za dva roky ho pořádáme z toho důvodu, aby měli místní malíři čas na přípravu. Vystavují tu naši osvědčení autoři. Letos se nám jich sešlo dvanáct. Někteří se znají a vzájemně se inspirují k tvůrčí práci. Výstavu by měli vidět lidé ze Žamberka a jeho okolí, klidně se však mohou přijet podívat i zájemci z celé republiky,“ uvedl ředitel žamberského muzea Petr Hažmuka.

Již nyní jste do muzea zváni na slavnostní zahájení výstavy ke sto letům vzniku Československa. Vernisáž se uskuteční v neděli 7. října od 15 hodin.

 

Čtenářská diskuze