Výstava v knihovně a ocenění čtenářů

DOBRUŠKA – Městská knihovna v Dobrušce se i letos připojuje k dalšímu ročníku celostátní akce Březen – měsíc čtenářů, kterou vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků. Jednou z akcí, kterou při této příležitosti pořádá, je výstava Čtenáři světa. K vidění je ve foyeru knihovny po celý měsíc březen. Putovní výstava originálních fotografií Libora Bureše zachycuje čtenáře novin, časopisů nebo knih.

knihy

„Když se toulám po ulicích, náměstích nebo parcích, kde lidé tráví chvilky pohody a odpočinku četbou zábavné literatury, odborného tisku či bulváru, tam vytahuji fotoaparát a v klidu si vybírám ten nejlepší záběr člověka pohrouženého do četby… Lidé ve všech koutech naší planety čtou. V mém hledáčku se tak objevují studenti připravující se na zkoušky, byznysmeni sledující kurzy, hosté v restauraci nebo kavárně při výběru menu, nebo trhovci, u jejichž stánku právě nejsou kupující,“ uvedl k výstavě autor fotografií.

Další akcí v rámci projektu Březen – měsíc čtenářů bude ve středu 7. března v obou odděleních městské knihovny vyhlášení a odměnění nejpilnějších čtenářů za rok 2017. Tentokrát budou uděleny ještě další dvě zvláštní ocenění – nejvěrnější čtenář roku a nejmladší čtenář roku 2017. Kritérii pro výběr nejmladšího čtenáře bude také pravidelnost půjčování knih prostřednictvím rodičů (nejméně 1x měsíčně), účast na akcích knihovny, registrace dalších členů rodiny v knihovně a nejvíce vypůjčených knih v uplynulém roce.

Čtenářská diskuze