Výjimečné úspěchy studenta Michala Jireše

REGION – Rychnovské gymnázium představuje svého výjimečného absolventa.

DSC_0763

Michal Jireš a Heřman Aster, zakladatel nadace, z níž jsou na rychnovském gymnáziu vyplácena stipendia nejúspěšnějším studentům v matematice a fyzice.
Foto: GFMP

V posledních několika letech není možné přehlédnout jisté jméno, které se pravidelně objevuje na předních příčkách ve výsledkových listinách soutěží s technickým zaměřením. Toto jméno, jehož věhlas přesáhl i hranice České republiky, je Michal Jireš.

Bronz z Japonska

Michal je úspěšný hned v několika oborech. V matematické olympiádě každoročně obsazoval první místa v krajském kole. Matematickou olympiádu v kategorii programování řeší již na celosvětové úrovni – loni se díky tomu podíval do Japonska, kde na Mezinárodní olympiádě v informatice získal bronzovou medaili, a letos ho tato soutěž čeká znovu. Stejně vynikající výsledky má i ve fyzikální olympiádě, kde se loni zúčastnil Evropské fyzikální olympiády a letos své úspěchy potvrdil postupem na Mezinárodní fyzikální olympiádu. Minulý školní rok to byly dva úspěchy v celosvětovém měřítku, letos zvládl dokonce tři – přidal totiž ještě postup na Mezinárodní lingvistickou olympiádu. Kromě individuálních soutěží byl Michal i nedílnou součástí týmů, které nás taktéž úspěšně reprezentovaly ve fyzice a matematice.

Ocenění v Senátu

Své studium na Gymnáziu F. M. Pelcla v Rychnově nad Kněžnou zakončil úspěšným složením maturitní zkoušky. Za zmínku stojí hlavně matematika+ (tedy obtížnější varianta), kde jako jeden ze šesti studentů v republice získal plný počet bodů, a čeká ho tak ocenění v Senátu Parlamentu ČR. Že jsme na něho v Gymnáziu F. M. Pelcla hrdí, dokazuje jistě i to, že je to právě on, komu škola udělí stipendia Heřmana Astera za výborné výsledky v oblasti matematiky a fyziky.

Michalovi moc gratulujeme, děkujeme mu za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme mu mnoho úspěchů v dalším studiu.

Klobouk smeká jeho učitelka matematiky.

GFMP

Čtenářská diskuze