Výhra pouze jen ve Vítkovicích

HRADEC KRÁLOVÉ – Hokejisty Mountfieldu čekaly v minulém týdnu dva zápasy na ledě soupeřů. V pátek se představili ve Vítkovicích, které potřebují každý bod v boji o udržení extraligy i pro příští sezonu. První třetina Hradci nevyšla, když po gólu Malleta prohrával 0:1. Ovšem zbylé dvě patřili Mountfieldu, který nakonec vyhrál 4:1. Hlavním strůjcem výhry byl Radek Smoleňák, jenž zkompletoval hattrick.

V neděli Hradečtí cestovali do Liberce, kde se jim utkání vůbec nepovedlo. V tvrdém zápase se gólově prosadil pouze Dragoun, což oproti pěti gólům Tygrů na body nestačilo.

Mountfield čeká náročný týden, který začíná dnes zápasem proti Jágrově Kladnu, poté v pátek cestuje do Plzně, v neděli přivítá v derby Pardubice a v úterý se v boji o celkové vítězství v Lize mistrů střetne se švédskou Frölundou.             (mš)

39. kolo

HC Vítkovice Ridera – Mountfield HK 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 15. Mallet (Dočekal) – 36. Cingel (Eklund, Lev), 37. Smoleňák (Eklund). 57. Smoleňák (F. Pavlík, Koukal), 60. Smoleňák (Perret, Koukal).

Rozhodčí: Pražák, Kubičík – Hlaváč, Tošenovjan | vyloučení: 5:5, navíc Nedomlel (MHK) 10 min. OT | využití: 0:2 | nejlepší hráči: Alexandre Mallet – Lukáš Cingel | diváci: 4305.

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda – Rosandič, Trška, Štencel, Gregorc, Výtisk, R. Černý, L. Kovář – Ro. Bukarts, O. Roman, Lakatoš – Schleiss, J. Hruška, Indrák – Dej, R. Veselý, Mallet – T. Kubalík, Werbik, Dočekal.

Mountfield HK: Mazanec – Eklund, Nedomlel, Šidlík, Cibulskis, Šalda, F. Pavlík, Čáp – M. Chalupa, Cingel, Smoleňák – R. Pavlík, Lev, Klíma – Perret, Koukal, Žejdl – Miškář, Dragoun, Jergl.

Úspěšně zahájený víkendový dvojzápas na venkovních ledech! Lvi navázali na nedělní výhru se Zlínem a zvítězili také ve Vítkovicích, a to 4:1. Nejprve sice prohrávali 0:1, ale následně během minuty a šestadvaceti vteřin otočili na 2:1 a dvěma brankami v závěru důležité tři body potvrdili. Hattrickem se navíc blýskl kapitán Radek Smoleňák!

V Ostravě se hokejisté Mountfieldu představili v brance s Markem Mazancem. Ve druhé obranné dvojici, po boku Oskarse Cibulskise, navíc nastoupila nová posila právě od Moravanů – Petr Šidlík. Naopak v elitní formaci Vítkovic naskočil exhradecký Mislav Rosandič.

40. kolo

Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. Hudáček (Birner, Šmíd), 19. Musil (Zachar), 30. Lenc (Birner), 42. Jelínek, 60. Ordoš (Šmíd, Birner) – 39. Dragoun (Žejdl).

Rozhodčí: Šír, Horák – Špringl, Klouček | vyloučení: 7:10, navíc Vlach (LIB) 10 min. OT a 5 min. + OK a F. Pavlík (MHK) 10 mint. OT | využití: 3:0 | nejlepší hráči: Libor Hudáček – Michal Dragoun | diváci: 7331.

Bílí Tygři Liberec: Hrachovina – Knot, Šmíd, Graborenko, Derner, Hanousek, Kotvan – Lenc, Hudáček, Birner – Zachar, Marosz, Musil – Ordoš, Jelínek, Krenželok – Špaček, Najman, Vlach – Rychlovský.

Mountfield HK: Mazanec – Eklund, Nedomlel, Šidlík, Cibulskis, Šalda, F. Pavlík, Čáp – Perret, Koukal, Smoleňák – Chalupa, Lev, Klíma – R. Pavlík, Cingel, Žejdl – Miškář, Dragoun, Jergl.

Hokejistům Mountfieldu HK se nepodařilo navázat na dobrý výsledek z Vítkovic. V souboji s Libercem prohráli Východočeši první dějství 0:2 a po zbytek utkání pak marně stahovali náskok soupeře, který působil sebejistým dojmem. Celý zápas byl velice vyhrocený – ani jedna strana nedokázala udržet emoce na uzdě, sudí tak rozdali celkem 79 trestných minut.

Trenéři Mountfieldu v sestavě neučinili po výhře nad Vítkovicemi žádné změny, pouze se uchýlili k několika přesunům v útočných formacích. Oba kluby se během první třetiny představily ve speciálních dresech v rámci projektu Legenda legendám.

Ostatní výsledky 40. kola

Kometa Brno – Litvínov 4:3 po náj., Pardubice – Mladá Boleslav 2:3 po prodl., Kladno – Třinec 1:2, Plzeň – Sparta Praha 6:3, Olomouc – Vítkovice 4:5 po náj., Zlín – Karlovy Vary 5:6 po prodl.

P klub Z V Vp R Pp P VB : IB B RB
1. Liberec 39 24 4 0 1 10 139 : 95 81 +44
2. Plzeň 39 22 2 0 6 9 134 : 104 76 +30
3. Sparta 41 17 11 0 1 12 137 : 113 74 +24
4. Třinec 39 20 3 0 4 12 122 : 100 70 +22
5. Mladá Boleslav 40 17 6 0 5 12 118 : 98 68 +20
6. Kometa 40 17 4 0 5 14 119 : 120 64 -1
7. Karlovy Vary 40 15 7 0 3 15 134 : 115 62 +19