Vydařený běh na Vrbickou rozhlednu

Screenshot_20190531_212733

DOUDLEBY N. O. - Za velice pro běžce příjemného počasí se v sobotu 25. května uskutečnil 4. ročník běžeckého závodu z Doudleb nad Orlicí na Vrbickou rozhlednu. Centrum závodu bylo v základní škole. Na závodníky čekala trať o délce 3,4 kilometrů s převýšením 150 metrů. Závod startuje tradičně v podvečer a na jeho start se postavilo rekordních 48 běžců všech věkových kategorií. Jako první se přesně po 14 minutách v cíli objevil Radek Hejl z Letohradu a pak postupně přibíhali další běžci a běžkyně. Velice nás potěšil rostoucí zájem dívek a žen, kterých se na start postavilo 14. Na všechny účastníky čekalo v cíli zasloužené občerstvení a volný vstup na rozhlednu. Nejmladším běžcem závodu byl dvanáctiletý Marek Nechuta z Vamberka, který i v absolutním pořadí doběhl na výborném 5. místě. Hned po doběhnutí posledního běžce proběhlo vyhlášení nejlepších, kteří si odnesli originální diplomy a tradiční ceny od řemeslného Pivovaru Clock a drobné upomínky na Vrbickou rozhlednu, které věnovala paní starostka Vrbice. Kompletní výsledky a fotogalerie s videem jsou na www.bezciorlice.cz.

Závod byl součástí běžeckého seriálu Clock Cup 2019. Jeho druhým podnikem bude Běh Liščími doly, který se uskuteční 14. září s centrem na chatě Vyhlídka nad Vamberkem. Na všechny příznivce běhu se těší pořadatelé z Doudleb nad Orlicí.