Výbuch kotle ve Voděradech způsobil zranění

VODĚRADY – Výbuch kotle na uhlí nahlásili majitelé domu ve Voděradech na krajské operační a informační středisko v neděli 13. ledna večer. Na místo byli vysláni profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a místní dobrovolná jednotka. Jedna osoba utrpěla při události zranění, do péče si ji převzali záchranáři. Hasiči průzkumem zjistili, že prostor sklepa je vlivem výbuchu kotle celý zakouřený, proto museli provádět odvětrání v dýchací technice. Při likvidačních pracích došlo následně k zahoření izolace, jednotka plameny rychle zlikvidovala.

hasiči11

Ilustrační foto.

Vlivem výbuchu se objevily na zdech v obytné části domu praskliny a vypadaly také překlady. Proto existovalo podezření, že mohlo dojít k narušení statiky domu a velitel zásahu povolal na místo statika. Podle jeho vyjádření nebyly nosné konstrukce domu narušeny a obytná část je tak přístupná a bezpečná. Místo zásahu bylo následně předáno majitelům s tím, že kotel je vyloučen z dalšího užívání.

Škoda byla předběžně vyčíslena asi na 200 tisíc korun, uchráněné hodnoty byly ve výši 2 miliony korun. Příčinou požáru byla pravděpodobně nedbalost majitelů.

 

Čtenářská diskuze