Výběry OFS Rychnov U9 a U10 na medailových pozicích!

DSC_0547_orizZimní halová liga výběrů OFS Královéhradeckého kraje v kategoriích U9 a U10 vyvrcholila závěrečným turnajem v Hostinném, čímž byl završen seriál tří turnajů, z nichž vzešli vítězové jednotlivých kategorií.

RYCHNOV N. K. - Výběry OFS Rychnov se rozhodně v letošním ročníku neztratily a oba skončily na medailových pozicích. Kategorie U9 ZHL vyhrála a U10 skončila třetí.

DSC_6848KATEGORIE U9

Na podzim 2017 se začal tvořit tým okresní reprezentace kategorie U9 (roč. nar. 2009 a ml.). Pod vedením trenérů Miloše Gajdy a Miloše Strnada vybraní jednotlivci z okresních týmů utvořili základní kádr výběru pro jejich první společné vystoupení pod hlavičkou OFS, kterým byla Krajská zimní halová liga. Ta se skládá ze tří turnajů a účastní se jí reprezentace OFS Královéhradeckého kraje – OFS Náchod, OFS Trutnov, OFS Jičín, OFS Hradec Králové a OFS Rychnov n. K.

Turnaje se hrály systémem každý s každým, když hrací doba byla 1×18 minut. Dosažené výsledky (body, branky) se započítávaly a konečné pořadí bylo dáno součtem výsledků ze tří odehraných turnajů.

V ročníku 2017/18 KZHL OFS Rychnov n. K. reprezentovali – Matěj Šťovíček, Lukáš Gavula, Tomáš Trnka, Šimon Štěpán, Jaroslav Rýdl, Adam Langr, Jan Petrů, Jiří Malý, Libor Halíř, Radim Lorenc, Václav Plocek, Michal Gajda, Jan Baše, Tadeáš Šimon.

„Na prvním turnaji, který pořádal OFS Rychnov v hale ZŠ v Rokytnici v O. h., se kluci ukázali velmi dobře, přestože to pro ně byl první turnaj proti tak kvalitním soupeřům. Od prvního zápasu bylo vidět, že kluci pochopili, co trenéři po nich chtějí a byli schopni to přenést i na hřiště. Ze čtyř zápasů jednou remizovali a ostatní tři zápasy vyhráli a vytvořili si tak po prvním turnaji dobrý základ k druhému turnaji, který pořádal OFS Hradec Králové v hale v Třebši.

Po prvním „rozkoukání“ nenechal v Třebši náš výběr nikoho na pochybách, že hráči fotbal hrát umějí a postupně zvítězili nad všemi ostatními okresními výběry. Po dvou odehraných turnajích si kluci vypracovali šestibodový náskok a před posledním závěrečným turnajem pořádaným OFS Trutnov ve sportovní hale v Hostinném v Podkrkonoší jasně vedli.

V závěrečném turnaji své dominantní postavení v zimní halové lize potvrdili a ze všech čtyř zápasů vyšli jako vítězové a tedy zaslouženě opanovali celou Krajskou zimní halovou ligu ročníku 2017/18.

Odměnou za jejich výkon, přístup a chování během celé halové ligy je celkové první místo, pohár a zlaté medaile na krku každého z hráčů. Z 12 zápasů, do kterých náš výběr nastoupil, jsme jich celkem 11 vyhráli a pouze jeden zápas remizovali při celkovém skoré 87:17. Nejlepším střelcem byl vyhlášen Matěj Šťovíček.

Závěrem musím celému kolektivu hráčů, trenérům, vedení a rodičům poděkovat, poblahopřát a popřát hodně úspěchů do budoucna. Vítězstvím v KZHL výběr kategorie U9 napodobil výběr kategorie U11, který své krajské vrstevníky porazil na turnaji v Lázních Bělohrad (6. 1.) a postoupil do mezikrajského finále, které pořádá OFS Pardubice 11. února,“ zhodnotil úspěšné vystoupení svých svěřenců trenér Miloš Gajda.

VÝSLEDKY

OFS Rychnov – OFS Náchod 4:2

Branky: Gavula 2, Šimon, Plocek – Kašpar, Paar.

OFS Trutnov – OFS Rychnov 1:12

Branky: Přiklopil – Šimon 4, Gavula 3, Šťovíček 2, Gajda, Plocek, Malý.

OFS Jičín – OFS Rychnov 1:6

Branky: Selvek – Šimon2, Gavula, Šťovíček, Gajda, Baše.

OFS Rychnov – OFS Hradec Králové 7:0

Branky: Gajda 2, Malý 2, Rýdl, Šimon, Plocek.

Konečné pořadí ZHL po třech turnajích

1. OFS Rychnov 34 b., 2. OFS Náchod 25, 3. OFS Hradec Králové 18, 4. OFS Jičín 7, 5. OFS Trutnov 3.

Individuální ceny

Nejlepší hráč: Jan Poner – OFS Jičín.

DSC_6861

Nejlepší střelec: Matěj Šťovíček – OFS Rychnov (16 branek).

Nejlepší brankář: Michal Drábek – OFS Hradec Králové.

DSC_6852KATEGORIE U10

Stejný seriál turnajů absolvoval OV kategorie U10 (roč. nar. 2008 a ml.). Vedením tohoto výběru byli pověřeni Miloš Killar, Milan Vacek a Lukáš Bolehovský.

Na základě výkonů na nominačních srazech byli nominováni hráči – Marek Horák, Václav Černohous, Ondřej Hůlka, Michal Tomas, Tomáš Orság, Adam Weber, Petr Němeček, Václav Vacekv, Lukáš Bolehovský, Marek Krunčík, Michal Mareš a Nguyen Lukas Truong.

„Po sportovní stránce se úspěšností tento výběr mladším spoluhráčům nemůže rovnat. Na všech turnajích jsme střídali světlé okamžiky s méně světlými a prezentovali se jako mužstvo, až na malé výjimky, s malou touhou po vítězství. Kde nám chyběla fotbalovost, postrádali jsme mnohdy i bojovnost. Ruku v ruce s tím jde i fotbalová abeceda a dovednosti. Všechny odehrané zápasy na turnajích probíhaly ve stejném duchu, po povedeném zápase následoval méně povedený.

V celkovém pořadí jsme obsadili třetí místo, v konfrontaci takových soupeřů jako jsou výběry Náchodu, Hradce Králové, Jičína a Trutnova jistě slušné umístění, ale trenéři a jistě hráči samotní a rodiče viděli, kde jednotlivé hráče bota tlačí, kde je nutné přidat. Není však nutné všechno zatracovat, v některých fázích zápasů byly i úseky hry, od kterých se dá odrazit, a měly svojí kvalitu. Další rozvoj by měli mít na paměti nejen hráči samotní, ale především trenéři v klubech, kteří s těmito talenty pracují, rozvíjejí u nich individuální fotbalové dovednosti, ale zdá se mi, že zapomínají, že kopaná je kolektivní sport. Přesto si myslím, že celkové 3. místo je slušný výsledek a povzbuzení do další práce, všem hráčům, trenérům a rodičům děkuji za účast, pomoc a věřím, že se na dalších akcích okresních výběrů opět potkáme,“ ohlédl se za skončenou halovou ligou trenér Miloš Killar.

VÝSLEDKY

OFS Rychnov – OFS Náchod 2:3

Branky: Němeček, Vacek – Frydrychová 2, Hronovský.

OFS Trutnov – OFS Rychnov 2:3

Branky: Syrovátko, Mašovský – Vacek, Orság, Němeček.

OFS Jičín – OFS Rychnov 0:3

Branky: Vacek 2, Tomas.

OFS Rychnov – OFS Hradec Králové 3:5

Branky: Vacek 2, Krunčík – Čermák 3, Bolehovský, Rolek.

1. OFS Náchod 33 b., 2. OFS Hradec Králové 28, 3. OFS Rychnov 12, 4. OFS Trutnov 11, 5. OFS Jičín 4.

Nejlepší hráč: Tereza Frydrychová – OFS Náchod.

Nejlepší střelec: Tobiáš Čermák – OFS Hradec Králové (18 branek).

Nejlepší brankář: Michal Kříž – OFS Hradec Králové.

Po posledním zápase proběhlo slavnostní zakončení celé ZHL a vyhlášení výsledků, kterému byli přítomni předseda KFS Václav Andrejs, starostka města Hostinné Dagmar Sahánková a člen VV KFS Martin Zbořil.