Vrátí se na lavičku Mountfieldu Tomáš Martinec?

martinec_tomas

Hradeckému Mountfieldu ukončil podivnou covidovou sezonu ve čtvrtfinále Liberec. Série, která skončila jednoznačně 4:0 pro Bílé Tygry, může být poslední na lavičce Hradce pro trenéra Vladimíra Růžičku.

RYCHNOV N. K. – Minulá sezona zůstala nedohraná, stejně jako předkolo Mountfieldu s karlovarskou Energií za stavu 1:1. Přesto si v ní Hradec připsal jeden velký úspěch, když se probojoval do finále Ligy mistrů. V něm měl výhodu domácího prostředí, ale se švédskou Frölundou prohrál 1:3.

V sezoně 2020/2021 stál na lavičce jako hlavní kouč už pouze Vladimír Růžička, který do Hradce přišel v průběhu té minulé v listopadu, a s dosavadním trenérem Tomášem Martincem měli stejné pravomoci. Ale při pohledu na střídačku bylo vidět, že tato spolupráce nefunguje. Oba trenéři spolu nekomunikovali, tak vše nakonec vyřešil majitel Miroslav Schön, který jako hlavního trenéra určil Růžičku.

Přestože měl Tomáš Martinec smlouvu na pět let, v Hradci se přesunul zpět k mládeži. Vize a nastavené cíle vedení klubu, v nichž mělo být zabudování odchovanců a důvěra v jeho práci, vzaly za své po dvou letech.

Vladimír Růžička přestavěl tým podle svých představ, přivedl si jím ověřené hráče a před začátkem této sezony sebevědomě tvrdil, že má lepší tým než pražská Sparta, čímž si v kontextu vypadnutí ve čtvrtfinále naběhl. Úvod se Hradeckým povedl a drželi se v popředí tabulky se šňůrou vyhraných zápasů. Cílem bylo, aby Mountfield skončil do čtvrtého místa a vyhnul se předkolu, což se mu nepovedlo vzhledem k špatnému závěru základní části. Šesté místo znamenalo sérii s Litvínovem, tu však Hradec zvládnul ve třech zápasech. Ve čtvrtfinále čekal již zmiňovaný Liberec.

 

ruzicka_vladimir

Už během základní části prosakovaly informace, že to v kabině neklape mezi Růžičkou a některými staršími hráči. Nakonec to bylo vidět na složení pětek, kdy zkušení hráči typu Radka Smoleňáka a Petra Koukala skončili až v té čtvrté. Ne všem také vyhovoval defenzivní styl Vladimíra Růžičky, který se proti tomu velmi emotivně ohradil po zápase v Litvínově, kdy dostal otázku, proč hraje Mountfield tzv. „beton“.

Vše vygradovalo po třetím čtvrtfinále. Podle našich informací došlo v kabině k velmi ostré výměně názorů mezi Vladimírem Růžičkou a Radkem Smoleňákem, v níž padala slova jako gauner, že někdo umí ho.no. a další. Smoleňák se zastával spoluhráčů a vmetl Růžičkovi, že si jako kapitán nenechá tým rozj.bat. Ten mu odvětil, že už taky kapitánem nemusí být. A jak řekl, tak se stalo.

Před čtvrtým zápasem se na dopoledním tréninku Smoleňák dozvěděl, že není nominovaný a bude pouze na tribuně.

Mountfield prohrál a sezona pro něj skončila.

Nekončil však spor Růžičky a Smoleňáka, který podepsal novou smlouvu. Ten si další spolupráci s Růžičkou představit nedokáže.

Jak vzájemný spor skončí, naznačil Miroslav Schön. Cílem před sezonou bylo semifinále. „To však Vláďa nesplnil,“ řekl mnohoznačně.

Hned se začalo spekulovat, kdo by mohl být jeho nástupcem. A znovu se objevilo jméno Tomáše Martince. Byl by to sňatek z rozumu. Martinec je zaměstnancem klubu, čímž by majitel ušetřil plat pro trenéra, který by přišel odjinud. Na finance se bude v další sezoně hledět ještě více s ohledem na současnou covidovou situaci a také na to, jak na tom budou sponzoři. Navíc už to bude znovu sestupová sezona.

O všem se má jednat až po návratu Tomáše Martince z MS hráčů do 18 let. V souvislosti s Martincem se objevilo jméno jeho možného asistenta. Tím by měl být Miloš Říha ml., současný kouč Slavie, který má ale podle posledních informací namířeno do Plzně.

Snad se v Mountfieldu poučili. Nefungovalo dosazení Václava Sýkory k Vladimíru Kýhosovi, stejně jako Růžičky k Martincovi.

Na to by měli v Hradci pamatovat, protože chemie mezi nejbližšími spolupracovníky musí fungovat.

Jinak vstoupí potřetí do stejné řeky!

Foto: MHK.

Čtenářská diskuze