Votroci vezou tři body ze Žižkova

HRADEC KRÁLOVÉ – V rámci 8. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se fotbalisté Hradce Králové představili na Žižkově. V prvním poločase se dokázal prosadit Robert Jukl a také mladík Dominik Soukeník, který potrestal zaváhání domácí obrany. V nervózní druhé půli dokázal Žižkov snížit zásluhou Čapka. Obětavý výkon Hradce Králové vyrovnání nedopustil a tři body si tak připisují svěřenci kouče Zdenka Frťaly.

dsc_0188

FK Viktoria Žižkov – FC Hradec Králové 1:2 (0:2)

Branky: 60. Čapek – 37. Jukl, 39. Soukeník.

Rozhodčí: Denev – Nádvorník, Klupák | ŽK: 4. Švenger – 75. Ottmar | diváků: 1831.

FK Viktoria Žižkov: Švenger – Řezáč, Opluštil, Březina, Tusjak – Batioja, Súkenník – Urbanec (56. Čapek), Gil (56. Bazal), Martan – Diviš.

FC Hradec Králové: Ottmar – Kopečný, Kvída, Martinec, Urma – Soukeník, Zbrožek, Jukl – Ch. Frýdek (85. Leibl), Prekop (65. Firbacher), Vlkanova (80. Šípek).

Votroci začali na stadionu pod žižkovským vysílačem velmi slibnou šancí. Již ve 2. minutě prošel vápnem Otto Urma a jeho střela jen těsně minula domácí svatyni. Brankář Švenger musel zasáhnout i proti pokusu Frýdka, jenž to zkusil z větší vzdálenosti. I Žižkov vyslal na Radima Ottmara několik střel, ale Pražanům chyběla větší přesnost.

Domácí fotbalisté drželi míč častěji na svých kopačkách, hosté trpělivě čekali na svou šanci. A trpělivost se vyplatila. Ve 37. minutě otevřel skóre nedělního duelu Robert Jukl, jeho nenápadná střela zpoza vápna rozvlnila žižkovskou síť, 0:1. To nebylo však vše. Jen o tři minuty později chyboval při rozehrávce obránce Opluštil, když jeho zpětnou příhru vystihl mladík Soukeník. Nabídnutý samostatný nájezd Dominik chladnokrevně zakončil a poslal Hradec do dvoubrankového vedení – 0:2.

Hradečtí mohli přidat další branku v 57. minutě, ale Vlkanova nevyužil nabídky od Prekopa. Žižkov se dočkal snížení od tři minuty později. Na malém vápně se dostal k zakončení střídající David Čapek a kulatý nesmysl uklidil do hradecké brány – 1:2.

Viktoria se bleskově snažila o vyrovnání a vytvářela si tlak. Nebezpečně pálil například Urbanec, ale skvělý obranný zákrok předvedl Zbrožek. Proti několika přímým kopům pak spolehlivě zasáhl brankář Radim Ottmar. V 81. minutě mohli Votroci definitivně rozhodnout. Christian Frýdek skvěle našel Jakuba Šípka, který z bezprostřední blízkosti nedokázal poslat míč do prázdné brány.

Závěr se odehrál v hektickém tempu. Žižkov zahrával několik nebezpečných standardních situací, Votroci se srdnatě bránili. K radosti více než padesátky královéhradeckých fanoušků se podařilo těžké utkání dotáhnout do vítězného konce.

Zdroj a foto: fchk

Ostatní výsledky

Jihlava – Chrudim 4:2, Ústí n. L. – Sokolov 2:2, Pardubice – Dukla Praha 3:1, Vyšehrad – Třinec 1:2, Brno – Líšeň 2:0, Prostějov – Varnsdorf 3:2, Vlašim – Vítkovice 2:1.