Votroci prohráli podruhé za sebou, tentokrát prohráli v Ústí nad Labem

dsc_0363

HRADEC KRÁLOVÉ – V rámci 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítali fotbalisté Hradce Králové do Ústí nad Labem. Severočeši se ujali vedení v prvním poločase, kdy zaváhání hostující obrany potrestal Drame. Ve druhém dějství se Votroci dostali více do hry, šanci na vyrovnání měl například Adam Vlkanova nebo Jakub Šípek. V 79. minutě rozhodl o osudu utkání svou druhou brankou Drame, když se trefil nechytatelně do šibenice.

FK Ústí nad Labem – FC Hradec Králové 2:0 (1:0)

Branky: 29. a 79. Drame.

Rozhodčí: Marek – Kubr, Batík | ŽK: 24. Písačka, 72. Brak – 33. Martinec, 75. Leibl, 84. Čech, 90+1. Kopečný | diváků: 842.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Krátký, Brak, Pimpara, Písačka – Valenta, Peterka – Drame, Bílek (86. Miskovič), Prošek – Bassey (90+2. Jirkovský).

FC Hradec Králové: Ottmar – Čech, Kvída, Martinec, Leibl – Soukeník, Zbrožek (54. Kopečný) – Urma, Djurdjević (46. Doležal), Vlkanova – Prekop (46. Šípek).

Ústecká Arma byla v prvním poločase aktivnějším týmem. První pokus vyslal v 10. minutě Akpan Bassey, gólman Radim Ottmar byl připraven. Ve 29. minutě se po chybné rozehrávce Votroků dostali domácí do vedení. Nabídnutou šanci využil z hranice velkého vápna osamocený Youba Drame, prudká střela francouzského záložníka zaplula nechytatelně do brány – 1:0.

Za celou první půli si Votroci připsali jediný střelecký pokus, stalo se tak ve 33. minutě zásluhou Dominika Soukeníka. Ústecký Tvrdoň byl však pozorný. Domácí si vypracovali v závěru ještě jednu příležitost, ovšem Písačka z bezprostřední blízkosti nedokázal propasírovat míč přes obranu Votroků.

Trenér Zdenko Frťala poslal do druhé pětačtyřicetiminutovky Doležala a Šípka. A byl to právě druhý jmenovaný, který mohl v 59. minutě vyrovnat. Adam Vlkanova hledal volného Kubu Šípka u tyče, ten o kousek na míč nedosáhl. To byla velká škoda! Hradeckou aktivitu dokládalo i několik střeleckých možností, své štěstí zkoušel Vlkanova nebo střídající Miloš Kopečný. V prvním případě chyběla přesnost a ve druhém byla trefena pouze boční síť.

Na druhé straně musel Radim Ottmar vytasit pohotový zákrok po možnosti Proška z levé strany. Aktivní Adam Vlkanova hlavičkoval v 71. minutě přímo do náruče brankáře Mariána Tvrdoně. V 79. minutě podruhé v zápase zazářil Youba Drame. Tentokrát se prosadil výstavní trefou z pětadvaceti metrů přímo do šibenice – 2:0.

Hradečtí se nevzdávali, z dálky pálil například Jakub Šípek, Fanda Čech zase zkusil přízemní ránu, ale brankář Marián Tvrdoň vše s jistotou zneškodnil. Závěr pátečního duelu si už Arma zkušeně pohlídala a k radosti necelé tisícovky diváků si došla po dlouhých deseti letech k výhře nad Hradcem Králové.

Zdroj a foto: fchk.

Ostatní výsledky

Vítkovice – Varnsdorf 0:0, Brno – Vyšehrad 4:1, Dukla Praha – Líšeň 4:2, Pardubice – Chrudim 4:0, Sokolov – Třinec 2:2, Prostějov – Jihlava 1:1, Vlašim – Žižkov 2:1.