Votroci po dvou prohrách zabrali a porazili Vítkovice

HRADEC KRÁLOVÉ – V rámci 15. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se v Hradci Králové představilo mužstvo MFK Vítkovice. Od prvních minut si Votroci šli za jasným cílem. V prvním poločase se trefil Urma a také Doležal. Na začátku druhého poločasu pak potvrdil dominanci domácích Jakub Šípek. Hradec Králové se tak aktuálně nachází na pátém místě tabulky.

_60a1641

FC Hradec Králové – MFK Vítkovice 3:0 (2:0)

Branky: 9. Urma, 21. Doležal, 55. Šípek.

Rozhodčí: Alex Denev – Martin Leška, Lukáš Matoušek | ŽK: 73. Leibl – 51. Martišiak | diváků: 601.

FC Hradec Králové: Ottmar – Kopečný, Martinec, Leibl, Urma – Zbrožek – Šípek (74. Procházka), Soukeník, Doležal (87. Djurdjević), Vlkanova – Prekop (83. Firbacher).

MFK Vítkovice: Květon – Surzyn, Holiš, Cverna, Klusák – Motyčka – Matoušek, Bzirský, Suchan (80. Mikula), Matěj (20. Martišiak) – Kovařík (73. Buchvaldek).

Hradečtí fotbalisté vstoupili do utkání aktivně a již v 9. minutě z toho byla první branka nedělního utkání. Miloš Kopečný příkladně doběhl míč a odcentroval z brankové čáry. Adam Vlkanova následně vytvořil v pokutovém území hostů velký závar, který nejlépe využil dobíhající Otto Urma a propálil vše včetně brankáře Květoně – 1:0. Další možnost si vypracoval po úniku Erik Prekop, jeho zakončení však bylo sraženo tečí jednoho z hostujících obránců.

Ve 13. minutě byla k vidění velká šance Jakuba Šípka, kterého vybídl aktivní Vlkanova, z dobré pozice pálil vysoko nad. Fanoušci Votroků se druhé branky dočkali ve 21. minutě. Otevřeného prostoru na hranici penalty využil zcela volný David Doležal a rozvlnil hostující branku – 2:0.

Hráči Vítkovic se postupně dostávali více do hry, dobré parametry měla rána Matouška nebo pokus Bzirského, ovšem Radim Ottmar zasahovat nemusel. V závěru prvního poločasu zahrozil ještě Michal Leibl, jenž si zpracoval dlouhý centr na pravé straně velkého vápna, a pak vyslal střelu na přední tyč. Vítkovický Květon měl plné ruce práce, ale nebezpečnou situaci zvládl.

Na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky se dostal do jasné gólové šance Erik Prekop, ale u tyče zakončoval nakonec v těžké pozici a přestřelil. Mrzet ho to však příliš nemuselo. V 55. minutě se diváci na Všesportovním stadionu v Malšovicích radovali z třetí branky utkání. Adam Vlkanova poslal krásný pas na Jakuba Šípka, který si naběhl za obranu a z první usměrnil balon za záda hostujícího brankáře Josefa Květoně – 3:0.

Fotbalisté Vítkovic mohli vstřelit kontaktní branku v 67. minutě, kdy hostující Suchan dostal ve vápně míč přesně na hlavu, ale jeho pokus zamířil pouze do rukavic připraveného Radima Ottmara. Ve zbývajícím čase si již domácí fotbalisté zkušeně hlídali výsledek a soupeře do ničeho nepouštěli. I proto si svěřenci kouče Zdenka Frťala připisují důležité tři body a drží kontakt se špicí tabulky.

Zdroj a foto: fchk.

Ostatní výsledky

Jihlava – Vlašim 4:1, Brno – Prostějov 5:0, Chrudim – Sokolov 1:0, Třinec – Líšeň 1:1, Vyšehrad – Pardubice 0:2, Žižkov – Ústí n. L. 2:1, Varnsdorf – Dukla Praha 1:1.