Vladimír Svatoň: „Stále se učím“

DOBRUŠKA - Dobrušské Vlastivědné muzeum vede od loňského podzimu Vladimír Svatoň, který vystřídal dlouholetého vedoucího Jiřího Macha.

P1500504

Vladimír Svatoň vystudoval filosofickou fakultu Univerzity Karlovy, obor etnologie. Poté rok a půl pracoval v rámci civilní služby ve Staré Boleslavi, v kněžském domově sv. Václava na oddělení pro imobilní pacienty. Pak byl zaměstnán v Regionálním muzeu v Náchodě, a to až do konce roku 2014. Rok potom studoval v Austrálii. Od září 2017 vede Vlastivědné muzeum v Dobrušce.

Nového vedoucího muzea jsme se zeptali nejen na to, jak hodnotí první měsíce ve funkci, ale i na to, co chystá.

Jaké jsou vaše začátky v dobrušském muzeu?
Stále se učím. Přece jen to funguje jinak než práce ve větším kolektivu, hodně věcí si musím zařizovat sám, ale získané zkušenosti využívám. Spolupracujeme i s bývalým ředitelem Jiřím Machem, velmi mi pomáhá, minimálně jednou týdně se tu objeví. Expozice byly v době mého příchodu hotové, nově se realizovala již dlouho připravovaná expozice vojenské geografie, která se 23. května otevřela. Mám ale na starosti sedm historických budov, kde má muzeum expozice, takže neustále se musí připravovat nějaké opravy, údržba.

Více se dočtete v Orlickém týdeníku.

 

Čtenářská diskuze