Vítězný závěr podzimu Sokola Dobruška

img8416

DOBRUŠKA - Družstvo Dobrušky přivítalo o víkendu 12. a 13. října na domácím hřišti soupeře z Veselí nad Moravou a posléze 1.NH Brno. V sobotním utkání se dobrušští házenkáři střetli s Veselím nad Moravou. Dosavadní lídr II. ligy Veselí potřeboval zvítězit, aby si zachoval jednobodový náskok právě nad dotírající Dobruškou.

Sokol Dobruška – SK NH Veselí nad Moravou 17:14 (7:8)

Sokol Dobruška: Tomáš Preclík, Petr Malošík – Jan Tomáš, Tomáš Holanec, Vojtěch Dubský, Jakub Šrenk, Jiří Tomáš, Petr Netík – Josef Tomáš (9), Josef Morávek (6), Jan Verner (1), Michal Verner (1), Štěpán Hampl | trenéři: Josef Verner, Miloš Řehák.

Utkání začalo jako vyrovnaná partie, v níž hrály hlavní roli obrany. Dobře takticky zvládnutý první poločas hostů vyústil ve vedení 8:7. V druhém dějství se začalo více dařit i domácímu útoku v proměňování šancí, což bylo ihned znatelné jak na celkové hře Dobrušky, tak i na skóre. Domácí obrana nadále pokračovala jistým výkonem a umožnila útoku, aby dostal domácí celek do vedení. Zápas se odehrával ve správně vyhroceném duchu, který panoval až do samotného závěru. Dvě minuty před koncem se z úhlu prosadil jeden z dobrušských střelců a navýšil dobrušský náskok na 17:14. Přes veškerou snahu se hosté již neprosadili a stav zůstal nezměněn. Z přímého souboje o první příčku tak vyšla lépe Dobruška, která zvítězila 17:14.

Sokol Dobruška – 1. NH Brno 16:12 (7:6)

Sokol Dobruška: Tomáš Preclík, Petr Malošík – Jan Tomáš, Tomáš Holanec, Vojtěch Dubský, Jakub Šrenk, Jiří Tomáš, Petr Netík – Josef Tomáš (9), Josef Morávek (1), Jan Verner (2), Michal Verner (3), Štěpán Hampl (1) | trenéři: Josef Verner, Miloš Řehák.

Poslední zápas podzimní části sezony sehráli Dobrušští s družstvem 1.NH Brno, které se nacházelo na osmé pozici. Jako v předešlém utkání excelovala dobrušská defenziva, která nedovolila soupeři větší šance a vytvořila tak útoku dobré zázemí k tomu, aby se domácí dostali do většího vedení. Bohužel, útoku se příliš nedařilo využívat vypracované šance. Tento problém se ve hře dobrušského mužstva vyskytoval zhruba v posledních 4 zápasech, což ho ve dvou případech stálo cenné body. První půle nepřinesla mnoho gólů, ale dobrušští příznivci mohli být spokojení, neboť domácí vedli 7:6. Stejně jako v sobotním zápase se v druhém poločase zvedla dobrušská ofenziva a vytvořila tříbrankový náskok. Tento víkend se vskutku vydařil obraně, která i v druhém poločase hrála sebejistě a byla oporou a jistotou pro útok. V závěru se podařilo Dobrušce vstřelit ještě jednu branku a stanovit konečný výsledek utkání na 16:12.

Při pohledu na průběžnou tabulku II. ligy je jasné, že jarní část bude velice zajímavá, neboť čelo tabulky je zamotané a prvních pět mančaftů od sebe dělí jen pár bodů. Aktuální lídr II. ligy Dobruška má do nadcházejících bojů nejvýhodnější pozici. Na druhou stranu na něj bude kladen větší tlak, s kterým se bude muset popasovat.

Ostatní výsledky

Jiskra Humpolec – TJ S.Osek n/B 22:18, Sokol Ostopovice – TJ Pustějov 18:17, Draken Brno – TJ Stará Ves n/O 20:19, KNH MS Brno – SSK Vítkovice 19:20, Jiskra Humpolec – TJ Pustějov 17:17, Sokol Ostopovice – TJ S.Osek n/B 21:18, Draken Brno – SSK Vítkovice             25:18, KNH MS Brno – TJ Stará Ves n/O 21:16.